Perfumy Glantier opinie

Pierwsze imitacje markowych perfum jak dobrze pamiętam pojawiły się w połowie lat 90. Być może nastąpiło to wcześniej, ale dalej moja pamięć nie sięga:) Wtedy już na pobliskim bazarku kupowałam swoje pierwsze perfumy. Ich jakość…z tym bywało różnie, ale nie mogę napisać, że nie byłam zadowolona. Przez ostatnie kilkanaście lat powstało mnóstwo rozlewni perfum. Wszystkie prześcigają się w tym, aby ich produkty był jak najbardziej zbliżone do oryginałów.

Obserwuje rynek perfum od dłuższego czasu i zaobserwowałam pewien podział.

 1. Tanie perfumy podróbki – nazwa identyczna z oryginałem, podobne opakowanie, natomiast zapach zupełnie inny, czasem taki, który „ląduje” w wc jako odświeżacz powietrza
 2. Tanie testery – niby tester oryginału, cena dziwnie niska,  zapach prawie jak oryginał z dużym naciskiem na „prawie”
 3. Drogie testery – tutaj nie ma co pisać, oryginalne perfumy w formie testera czyli bez korka w kartonowym pudełeczku
 4. Perfumy „lane”  oraz wychodzące pod marką własną np. Glantier – jakość trochę lepsza od tanich testerów, ale cena niższa

Na punkcie 4 chciałabym się skupić. Firm, które sprzedają tańsze odpowiedniki oryginalnych perfum jest sporo. Rozrzut w jakości jest jeszcze większy. Powstaje pytanie czy można kupić perfumy bardzo podobne do oryginału (czasem nie do odróżnienia) i nie wydać fortuny?

Nie zrozumcie mnie źle. Jestem zwolenniczką kupowania wszystkiego co oryginalne, ale niektórych po prostu na to nie stać. I tutaj przechodzimy do sedna dzisiejszego wpisu, czyli perfumy Glantier. 

perfumy glantier opinie

Perfumy Glantier – dlaczego akurat te?

Dlaczego piszę o marce Glantier? Ponieważ po długim rozeznaniu na rynku, wywąchaniu setek zapachów różnych rozlewni, zdecydowałam, że właśnie ta marka zagości w moim salonie urody.

Firma Glantier Polska powstała w 2014 roku, a same perfumy wywodzą się z Grasse, mieście położonym we Francji. To właśnie tam funkcjonują do dziś najsłynniejsze i najstarsze wytwórnie perfum, np. utworzona w 1747 roku Galimard Parfumeur.

Marka Glantier w swojej ofercie posiada wody perfumowane będące odpowiednikami zapachów znanych marek. Zawartość ekstraktów zapachowych, czyli tzw. zaperfumowanie sięga 18%, co gwarantuje niezwykłą trwałość i intensywność zapachu. Dodatkowo klienci i klientki mojego salonu mogą wybierać w kilkudziesięciu (nie piszę dokładnej liczby bowiem stale się ona powiększa) zapachach. Aktualna lista zapachów znajduje się na stronie www.listaperfum.pl  To na co klienci zwracają największą uwagę oprócz jak największego podobieństwa do oryginału to trwałość. W przypadku perfum Glantiera jest ona na dość zrównoważonym poziomie. Nie jest ona oczywiście na tym poziomie co oryginał i zazwyczaj perfumy trzeba aplikować 2 razy w ciągu dnia.

O gustach się nie dyskutuje, ale ja i moje klientki mamy swoje ulubione perfumy i jeśli miałabym wybrać 3-4 najczęściej wybierane zapachy to były by to

 1. Carolina Herrera Good Girl
 2. Giorgio Armani Si
 3. Yves Saint Laurent Black Opium
 4. Chanel Chance Eau Tendre

Perfumy Glantier sprzedawane są w zwykłych szklanych flakonach, wykonanych z grubego szkła. Atomizer jest bardzo dobrej jakości i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby zawiódł w połowie butelki co niestety bardzo często zdarza się u innych producentów.

Perfumy Glantier opinie test recenzja

Najlepsze odpowiedniki i zamienniki perfum

Celowo nie używam tutaj słowa „podróbki” ponieważ podróbka jest po prostu nielegalna i popieram walkę z nieuczciwymi sprzedawcami, którzy wciskają nam takie rzeczy twierdząc, że to produkt oryginalny. Jeśli chodzi o rozlewnie typu opisywany Glantier to jasno opisują one swoje produkty jako „odpowiedniki” „imitacje” lub „zamienniki” perfum oryginalnych. Ja osobiście uważam Glantiera za najlepsze odpowiedniki oryginałów.

Sprzedaż perfum Glantier jako pomysł na biznes?

Czemu nie? Zawsze to dodatkowe źródło dochodu, a satysfakcja zadowolonej klientki jest bezcenna. Myślę, że to bardzo dobry dodatek do istniejącego salonu urody. Glantier działa na systemie MLM, czyli podobnie jak popularny Avon. Jako konsultantka otrzymujesz pełne wsparcie sprzedażowe. Mnie akurat najbardziej się przydaje piórnik z próbkami wszystkich zapachów

Perfumy Glantier Forum

Perfumy Glantier 44 zł
Perfumy Glantier opinie test recenzja

Nazwa produktu: Perfumy Glantier

Opis produktu: Marka Glantier w swojej ofercie posiada wody perfumowane będące odpowiednikami zapachów znanych marek. Zawartość ekstraktów zapachowych, czyli tzw. zaperfumowanie sięga 18%, co gwarantuje niezwykłą trwałość i intensywność zapachu.

Marka: Glantier

Cena: 44

Waluta:

16 Comments

 1. 485nr 20 września 2020
 2. Anonim 18 lipca 2020
 3. Radek 20 marca 2020
  • KUBA 8 października 2020
 4. Anonim 1 grudnia 2019
 5. Anonim 15 listopada 2019
  • Anonim 20 czerwca 2021
 6. AGA 15 listopada 2019
  • Joanna j 16 sierpnia 2021
 7. Radek 3 września 2019
  • Anonim 10 grudnia 2019
   • Anonim 1 sierpnia 2021
    • Centrumopinii.pl 2 sierpnia 2021
 8. Olga 29 sierpnia 2019
  • Anonim 10 grudnia 2019
   • Anonim 6 października 2020
    • Anonim 2 lutego 2021
 9. Anonim 29 sierpnia 2019

Leave a Reply

Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.