Do naszego biura trafiły dziś dwie patelnie kamienne Delimano Stone Legend. Patelnie nabyliśmy drogą kupna za bilety NBP:)

Dlaczego dwie? Ano dlatego, że w ofercie dystrybutora tutaj, druga patelnia dodawana jest gratis. Zatem w cenie 129 zł (na dzień 23.02.2017) otrzymujemy patelnie o średnicy 28 cm, oraz drugą o średnicy 24 cm.

Patelnie kamienne Delimano Stone Legend

Patelnie Delimano Stone Legend można używać na wszystkich źródłach ciepła tj.

 • palniki gazowe
 • palniki elektryczne
 • kuchenki indukcyjne (na poziomie małym i średnim)
 • kuchenki ceramiczne

Patelnia kamienna Delimano Stone Legend.
Autor zdjęcia https://centrumopinii.pl

Z technicznego punktu widzenia to co odróżnia patelnie Delimano Stone Legend od innych patelni kamiennych to możliwość mycia w zmywarce. I powiem Państwu, że producenci patelni kamiennych nie do końca są uczciwi, bowiem, żeby taką patelnię można było myć w zmywarce, powłoka kamienna musi być na prawdę gruba i wytrzymała.

[warning]Wystrzegajmy się zatem pseudo patelni kamiennych, których producent nie zaleca myć w zmywarce. Oznacza to bowiem, że patelnia jest kamienna jedynie z nazwy, albo użyto słabej jakości powłokę[/warning]

Nie ukrywamy, że patelnie Delimano są ciężkie. Niestety, ale powłoka kamienna swoje waży. Poniżej porównanie wagi patelni Delimano oraz patelni kamiennej kupionej w jednym z hipermarketów. Waga nie kłamie i okazuje się że Delimano Stone Legend jest 2 razy cięższa od podobnej „kamiennej” patelni z hipermarketu.

Delimano nie posiada własnej technologii pokrywania patelni powłoką kamienną, w tym zakresie korzysta z technologii QuanTanium opracowanej przez firmę Whitford.

[success]Jak przystało na produkt wysokiej jakości, nie znajdziemy tutaj napisu „Made in China”, znajdziemy natomiast – „Made in Italy”, czyli patelnie kamienne Delimano Stone Legend produkowane są we Włoszech.[/success]

Patelnia kamienna Delimano Stone Legend

Patelnie Delimano promowane są przez samą Marię Ożga – finalistkę programu Masterchef

Delimano Stone Legend Maria Ożga

Sama konstrukcja patelni to standard wśród standardów. Tutaj chyba nic innowacyjnego się nie wymyśli, aczkolwiek rączki patelni są bardzo ergonomiczne wykonane z przyjemnego w dotyku materiału.

Smażenie na patelni kamiennej Delimano Stone Legend opinie

Według producenta, na patelni Delimano Stone Legend można smażyć bez użycia oleju. To również sprawdziliśmy wykonując  test jajka.

[poll id=”30″]

Swoją opinię na temat patelni Delimano Stone Legend możesz wyrazić w komentarzu poniżej.

Patelnie Delimano kupisz tutaj

Patelnie Delimano Stone Legend - 218,99 zł
 • Jakość wykonania - 80%
  80%
 • Jakość powłoki kamiennej - 90%
  90%
 • Stosunek Cena/Jakość - 80%
  80%