Patelnie to chyba jedne z częściej opisywanych produktów na naszej stronie. Testowaliśmy już niemal każdy rodzaj patelni, a dziś przyjrzymy się Doubletta+ czyli podwójnej patelni. Taka wersja to dość innowacyjne rozwiązanie ponieważ w jednym naczyniu można oprócz zwykłego smażenia, również piec, grillować i dusić na parze.

Podwójna patelnia Doubletta+ opinie

Doubletta z obu stron jest ceramiczna, więc do smażenia nie trzeba używać dużych ilości tłuszczu aby nic nie przywierało. Tak na prawdę wystarczy nasączyć wacik olejem i przesmarować patelnię. Doublettę można używać zarówno na kuchenkach tradycyjnych gazowych, jak i indukcyjnych.

Patelnia Doubletta+ wyposażona jest w silikonową uszczelkę, która oprócz tego, że nie pozwala zawartości patelni wydostać się na zewnątrz podczas przekręcania z jednej strony na drugą to jeszcze pozwala na gotowanie jak w szybkowarze, ale bez użycia tak dużego ciśnienia.  Wykorzystanie ciśnienia do gotowania pozwala na przygotowanie posiłków szybciej niż przy użyciu konwencjonalnych garnków i patelni. Nadmiarowe ciśnienie, jest wyrównywane przy pomocy trzech otworów, takie rozwiązanie pozwala bez problemu otworzyć patelnię podczas gotowania i dodać do potrawy przyprawy. W patelni Doubletta+ wykorzystano ergonomiczne uchwyty z magnetycznym zamknięciem. Takie rozwiązanie daje dodatkową pewność, że patelnia jest na pewno szczelna.

Podwójna patelnia Doubletta + w wyposażeniu standardowym posiada specjalną podstawkę, przy wykorzystaniu której można gotować na parze. Uniwersalny wkład do smażenia i pieczenia można wykorzystać do przygotowania wypieków lub pieczonych ziemniaczków. Do zestawu dołączono także szklaną pokrywkę z otworem parowym i wygodnym uchwytem, który jednocześnie może stać się podpórką. Oprócz tego do patelni dodano instrukcję wraz z przepisami na wiele pysznych dań.

Kupując podwójną patelnie Doubletta+, w paczce otrzymamy

patelnię o średnicy 26 cm, wysokość: 10,5 cm

patelnię o średnicy 26 cm, wysokość: 3,8 cm

wkład do smażenia i pieczenia

wkład do gotowania na parze

szklaną pokrywkę o średnicy 26 cm

instrukcję z przepisami

Moim zdaniem największą zaletą Doubletty jest to, że aby przewrócić zawartość na drugą stronę wystarczy przekręcić patelnię na drugą stronę.

 

Podwójna patelnia Doubletta+

Doubletta+

299 zł
8.8

Łatwość użytkowania

9.0/10

Jakość powłoki ceramicznej

8.5/10

Trwałość

8.5/10

Stosunek cena/jakość

9.0/10

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania
  • Innowacyjna uszczelka silikonowa
  • Wielofunkcyjność
  • Możliwość gotowania na parze

Wady

  • Tylko w jednym złotym kolorze
1Shares