Dziś dowiemy się, że pałka teleskopowa pałce teleskopowej nie równa.
Zacznijmy od tego, że na pałkę teleskopową nie trzeba mieć zezwolenia Policji, więc oferta tego typu urządzeń jest bardzo bogata.A jeśli oferta jest bogata, to jak już wszyscy wiemy są lepsze i gorsze modele tego typu urządzenia. Na znanym nam wszystkim portalu aukcyjnym ceny pałek teleskopowych zaczynają się od 6 zł. W tej kwocie kupimy… no cóż chyba lepiej kupić sobie Snickersa i jeszcze nam zostanie.
No dobrze to jak zwykły Kowalski ma rozróżnić, czy pałka teleskopowa jest solidna, czy nie? I tuta przychodzimy z pomocą.

Pałki teleskopowe opinie

Przy wyborze pałki należy kierować się jednym słowem – hartowana, ale uwaga! Przedsiębiorczy Polacy (my to mamy łeb) zaczęli swoje pałki teleskopowe za 6 zł nazywać hartowanymi. Gdzie one były hartowane, tego nie wiemy, ale może w piecu babci.
Pamiętajcie, żeby zawsze zapytać sprzedawcę o to z jakiej stali jest wykonana pałka, no i najważniejsze – jaką ma twardość.
Najlepsze pałki marki ESP mają twardość od 40 do 50 HRC i wykonane są ze stali Cro-Mo 4130. Oznacza to, nie mniej ni więcej, że takiej pałki praktycznie nie można zgiąć przy pomocy ludzkiej siły. Koszt pałek ESP waha się od 120 do 140 zł w zależności od długości, a do wyboru mamy długości 16″, 18″, 21″ 23″ oraz 26″

Pałka teleskopowa jest urządzeniem, które ma nam służyć w samoobronie. Osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy mamy pałkę niehartowaną i w momencie konfrontacji z przeciwnikiem łamię się ona albo wygina. Nie dość, że stanie się bezużyteczna to jeszcze rozśmieszymy przeciwnika.
Poniżej dla porównania, jak zachowują się pałki po jednokrotnym uderzeniu w drewniany klocek. Z lewej strony typowa chińszczyzna, którą na alledrogo można kupić do 60-70 zł
pałki teleskopowe

 

Co jest ważne przy wyborze pałki teleskopowej, oprócz jej twardości i stali z jakiej jest wykonana? Oczywiście rękojeść. Musi ona być wykonana z gumy antyalergicznej i koniecznie musi być głęboko bieżnikowana, a to dlatego, żeby w walce, nikt nie mógł nam takiej pałki wyrwać z rąk.

Pałka teleskopowa ESP - rękojeść

Kolejną rzeczą są akcesoria dodatkowe do pałki. Najlepszym wyborem jest kabura obrotowa 360 stopni, która pozwoli nam wygodnie nosić pałkę przy sobie.

kabura 360 stopni do pałki esp

Poniżej przedstawiamy porównanie długości pałek teleskopowych. Naszym zdaniem optymalną długością jest 21″, no ale to już zależy od osobistych preferencji użytkownika oraz wzrostu. Warto również zwrócić uwagę, czy do pałki można dołączyć wyposażenie dodatkowe. Pałki teleskopowe ESP posiadają możliwość dołączenia do nich latarki, lusterka taktycznego, toporka taktycznego i wielu innych narzędzi. Można z nich zrobić nawet cęgi.

porownanie-palek-esp

Jakie pałki teleskopowe są najlepsze? Oczywiście takie, które używa Policja, Wojsko i Służby Ochrony, a takimi pałkami są pałki marki ESP (Euro Security Products)

pałki teleskopowe policyjne

I najważniejsza rzecz. GWARANCJA. To jest coś co każdy rzetelny sprzedawca dawać powinien.

Pałki teleskopowe ESP gwarancja

A wy jakie macie opinie na temat pałek teleskopowych? Podzielcie się nimi z nami w komentarzu do tego posta.

zobacz-na-allegro

Pałki teleskopowe ESP