Jaka odżywka do rzęs jest najlepsza? Sprawdzamy opinie!

Jaka odżywka do rzęs jest najlepsza? W czasach, gdy sklepowe półki uginają się pod ciężarem setek kosmetyków, wybór odżywki do rzęs to ogromne wyzwanie. Czym kierować się, żeby wybrać tę najlepszą spośród kilkuset różnych propozycji?

Tak duża popularność odżywek do rzęs sprawiła, że stajemy przed coraz trudniejszymi wyborami. Odżywka do rzęs ze szczoteczką czy w pędzelku? Z olejkami czy bez? Z prostym czy okazałym składem? Producenci coraz bardziej zaskakują swoimi pomysłami, a my miotamy się przy wyborze między jednym a drugim produktem. Czas z tym skończyć!

Jaka odżywka do rzęs jest najlepsza?

Można wyróżnić kilka różnych aspektów. Wszystkie je warto brać pod uwagę, kiedy stajemy przed dylematem, którą odżywkę do rzęs wybrać.

1. Aplikator – zdecydowanie lepsze są odżywki do rzęs z pędzelkiem. Przypominają eyeliner i tak samo się ich używa, dzięki czemu aplikacja jest prosta i szybka. Pędzelek to precyzyjne narzędzie. Ułatwia nałożenie odżywki u nasady rzęs, dzięki czemu składniki pielęgnujące szybciej wnikają do cebulek i zaczynają działać już chwilę po nałożeniu.

2. Składniki – rzęsy nie lubią przesady, dlatego lepsze są odżywki do rzęs z prostym składem. Kilka znanych i skutecznych substancji to lepsza opcja niż kilkadziesiąt połączonych bez większego sensu. Warto szukać odżywek o krótkim składzie, z ekstraktami roślinnymi i np. witaminami.

3. Formuła – im lżejsza odżywka do rzęs, tym lepiej. Opinie wskazują, że najgorzej oceniane są produkty gęste, zawiesiste, w kremach. Trudno się je nakłada i mogą obciążać delikatne rzęsy. Dobra odżywka wchłania się w kilka sekund po nałożeniu.

4. Cena – zwolennicy odżywek uważają, że cena nie gra roli. Liczy się to, co w środku i działanie. Mają rację: słabe produkty można znaleźć nie tylko wśród tych najtańszych, ale również drogich kosmetyków. Na zdrowiu rzęs i okolic oczu nie warto oszczędzać.

5. Działanie – wybierajmy przede wszystkim odżywki skuteczne. Skąd możemy wiedzieć, czy zadziałają? Producenci obiecują naprawdę wiele, ale często nie pokrywa się to z rzeczywistością. Informacji na temat skuteczności odżywek do rzęs szukajmy w internecie. Przeglądając opinie i rankingi szybko dowiemy się, która to najlepsza odżywka do rzęs.

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.