Jeśli silikonowe piersi są wykonane dobrze, praktycznie nie da się ich odróżnić od naturalnych. Jednak niektóre implanty mogą wyglądać bardzo sztucznie. Można je rozpoznać nie tylko na podstawie wyglądu i dotyku. Są też inne sposoby na znalezienie różnic między dziełem natury a dziełem chirurga. Poznaj je.

Kształt

Trudno określić prawdziwy kształt piersi, skoro kryją się ona za biustonoszem. Ale te naturalne delikatnie wiszą, mają kształt gruszki albo łezki – są pełniejsze wokół sutka niż nad nim.

Piersi silikonowe są niemal kompletnie okrągłe, a ich ciężar rozkłada się równomiernie. Jeśli górna część piersi jest pełna i krągła, to jest to zasługa biustonosza albo skalpela.

Proporcjonalna sylwetka

Matka natura bardzo rzadko daje duży biust bardzo szczupłym dziewczynom. Kobiece piersi składają się głównie z tłuszczu, dlatego też rosną lub maleją w zależności od tego, czy przybieramy, czy tracimy na wadze.

Zależnie od figury, tłuszcz gromadzi się w różnych partiach ciała, więc szczupłe dziewczyny mogą liczyć maksymalnie na miseczkę C. Każdy większy biust jest efektem wizyty u chirurga.

Uniesione

Przeciętna odległość między sutkiem kobiety a jej brodą wynosi 25 centymetrów. Różnica może być większa, kiedy kobieta jest wysoka, ale jeśli jest znacznie mniejsza, na pewno w grę wchodził silikon.

Falujące

Prawdziwe piersi poruszają się wraz z kobietą. Jeśli biega lub porusza się szybko, piersi podskakują, a kiedy się kładzie, rozsuwają się na boki. Kiedy kobieta pochyla się, naturalne piersi przybierają kształt kielichów.

Implanty natomiast nie ruszają się i zachowują okrągły kształt we wszystkich pozycjach.

Rozmiar

Prawdziwe piersi nigdy nie są identyczne: jedna jest zawsze większa od drugiej. Implanty sprawiają, że biust jest symetryczny zupełnie jak u Barbie.

Ślady operacji

Chociaż technologia w dziedzinie operacji piersi poszła znacznie do przodu w ciągu ostatnich lat, wciąż chodzi o wprowadzanie pod skórę obcego ciała, a to pozostawia blizny. Są one dyskretne i prawie niezauważalne, ale zostają na zawsze.

W zależności od tego, jak fachowa była operacja, mogą zostać pod piersiami, pod pachami lub wokół sutków.

Dodatkowo podczas ruchu w pozycji nachylonej, powiększane piersi można poznać po charakterystycznych, mało estetycznych rowkach z boku piersi.

 Oznaki źle przeprowadzonej operacji:

• zbyt duża przerwa między piersiami,
• sutki skierowane są w przeciwne strony,
• jedna z piersi jest zdecydowanie wyżej niż druga.

Miękkość

Naturalne piersi są bardzo miękkie – i tak też wyglądają. Implanty jednak, zwłaszcza silikonowe, są sztywne, a skóra wokół piersi naciągnięta. Jeśli nie zauważyłeś wszystkich tych oznak, z pewnością zauważysz różnicę, kiedy będziesz ich delikatnie dotykać.

0Shares