Na łamach naszego serwisu testowaliśmy już rozmaite produkty. Jedne bardziej przydatne, inne zupełnie kuriozalne. Dziś po raz pierwszy przyszło mi przetestować sprzęt, którego niemal natychmiast stałem się wielkim fanem. Mowa o automatycznym odkurzaczu ILIFE V8S, który kupiłem w polskiej wersji sklepu  Gearbest (z opcją wysyłki Priority Line ). Czas dostawy w tym przypadku wyniósł ok 7 dni, bez cła.

Ilife V8s możesz też kupić w oficjalnym sklepie Ilife na Aliexpress

Dla kogoś, kto nie wie jak działają automatyczne odkurzacze, spieszę donieść, że są to urządzenia, które po prostu odkurzają pomieszczenia, nie potrzebując do tego żadnego nadzoru. Większość z nich sama się nawet ładuje, a my tak na prawdę musimy pamiętać jedynie o opróżnianiu pojemnika na kurz.

ilife-v8s-opinie-test-recenzja

Dlaczego wybrałem odkurzacz ILIFE V8S?

Zanim dokonałem zakupu, jak Chuck Norris przeczytałem cały Internet dwa razy i doszedłem do wniosku, że V8S posiada najlepszą relację ceny do jakości. W cenie poniżej 1000 zł nie ma szans kupić porządnego odkurzacza z funkcją mopowania, a na tej funkcji mi bardzo zależało, do tego z dużym pojemnikiem 750 ml na kurz.Poza tym nie ukrywam wcześniej wybrałem się do znanego marketu elektronicznego, żeby na żywo pomacać swój przyszły nabytek. A że jestem człowiekiem oszczędnym to najpierw macam w markecie, a potem kupuję w Internecie. Poza tym marka ILIFE ma już ugruntowaną pozycję na polskim rynku i nawet serwis ILIFE twierdzi, że nie mają zbyt dużo pracy. W ten oto sposób nabyłem drogą kupna swój pierwszy odkurzacz automatyczny.

Co dostajemy kupując ILIFE V8S?

Oprócz samej jednostki odkurzającej otrzymujemy dokładkę mopującą czyli pojemnik, do którego możemy nalać wody (polecam gorącą ok 60 stopni C). Oprócz tego standardowo stacja dokująca, pilot zdalnego sterowania, komplet zmiotek+zapasowe, szczotkę do czyszczenia odkurzacza oraz dwie nakładki z mikrofibry do części mopującej i filtr HEPA. Robot po rozpakowaniu jest już częściowo naładowany, więc od razu można go zaprzeć do pracy. Tutaj z pomocą przychodzi nam technologia o nazwie i-move 2.0. Nie wdając się w szczegóły odkurzacz działa na tyle inteligentnie, żeby nie czyścić w kółko tych samych obszarów, a żeby wydajnie sprzątnąć każdy zakątek.

ilife v8s opinie test recenzja

Tak wygląda nakładka mopująca ILIFE V8S

ilife v8s

Nakładka mopująca od górnej strony

ilife v8s

Zapasowe zmiotki i szczotka do czyszczenia odkurzacza

ilife v8s opinie test i recenzja

Duży pojemnik na kurz z filtrem HEPA

odkurzacz ilife v8s opinie test recenzja

Odkurzacz Ilife V8S widok od spodu.

 

Pierwsze uruchomienie Ilife V8S

Na samym początku musimy znaleźć odpowiednie miejsce dla stacji dokującej. Optymalnie powinno być około 1 metra wolnej przestrzeni z jednej i drugiej strony stacji, tak aby odkurzacz miał do niej swobodny dostęp. Następnie podłączamy ładowarkę do stacji dokującej (kabel jest dość długi i ma ok. 150 cm).

ilife v8s opinie test recenzja

Stacja dokująca V8S. Widać metalowe wypustki, na które najeżdża odkurzacz. To one go ładują.

Po tych czynnościach należy zamontować szczoteczki zmiatające. Jedna z nich oznaczona jest kolorem niebieskim, druga kolorem żółtym. Tak samo oznaczone są gniazda, w które wciskami szczotki, więc nie ma możliwości aby się pomylić. Jak już wspomniałem odkurzacz jest wstępnie naładowany, więc można od razu go włączyć jednak ja zalecam położenie go na stacji dokującej aby naładował się do pełna. Pojemnik na kurz oraz filtr HEPA są już zamontowane przez producenta. Sam proces ładowania wyczerpanego akumulatora trwa ok. 3 godziny.

Ilife V8s opinie

Ilife v8s na stacji dokującej

Obsługa i programowanie iLife V8S

Robota iLife V8S można obsługiwać dołączonym do zestawu pilotem lub poprzez przycisk na obudowie odkurzacza. Jednak kiedy chcemy zaprogramować robota musimy zrobić to przyciskiem na obudowie, gdyż pilot tej funkcji nie posiada. Programowanie robota to rzecz banalnie prosta i ogranicza się to podania godziny i dnia tygodnia, kiedy odkurzacz ma pracować. Tak więc możemy ustawić aby od poniedziałku do piątku odkurzał od godziny 8 rano kiedy wychodzimy do pracy, a w sobotę np. o 20.00 kiedy wychodzimy na imprezę. Niedzielę możemy zrobić wolną od sprzątania. Takie ustawienie powoduje, że zupełnie zapominamy o odkurzaniu, a jedynie musimy pamiętać o opróżnianiu zbiornika na kurz.

Ilife V8S opinie

Pilot zdalnego sterowania

Okurzacz iLife V8S posiada 4 trybu pracy

 • Automatyczny – w tym trybie odkurzacz sam obada teren który ma sprzątnąć
 • Po ścieżce (path mode) – w tym trybie odkurzacz działa niczym wąż ze starej gry na komórki Nokii 🙂
 • Point Mode – ten tryb jest dla mnie dziwny, bo odkurzacz kręci się wokół własnej osi. Może chodzi tutaj o porządne sprzątniecie konkretnego miejsca.
 • Edge/Border – w tym trybie odkurzacz jeździ przy ścianach/krawędziach pomieszczenia.

Ktoś może zadać teraz pytanie. No dobrze, ale ja mam w domu schody, to jak mam go zostawić na piętrze? Tutaj z pomocą przychodzi technologia. Odkurzacz posiada sensory, które nie pozwolą mu spaść ze schodów. Sam to sprawdziłem i działa znakomicie choć przez chwilę miałem serce pod gardłem bo odkurzacz wyjechał kilka centymetrów poza schody, wtedy zadziałały czujniki i zawrócił.

ILIFE V8S – zalety i wady

Zacznę może od wad. Jeśli ktoś lubi mieć wszystko podpięte pod swojego smartfona ten się zawiedzie. ILIFE na tę chwilę nie udostępnia żadnego oprogramowania ani na Androida, ani na iOS. Zresztą nawet gdyby takie istniało to V8S nie posiada ani adaptera wifi ani bluetooth do połączenia się ze smartfonem. Po drugie o ile odkurzacz posiada funkcję odkurzania i mopowania to są one niejako oddzielne. Czyli albo odkurzaczy, albo mopujemy. Przy czym żeby przełączyć się z jednego trybu do drugiego, trzeba wymienić pojemniki. Nie jest to czynność trudna ale mimo wszystko „coś” musimy zrobić. Na usprawiedliwienie można dodać, że kosztem powyższego jest dużo większy pojemnik zarówno na kurz jak i wodę. Jak w życiu coś za coś. Więcej grzechów nie pamiętam.

Jeśli chodzi o zalety to jest ich znacznie więcej. Przede wszystkim duży pojemnik na kurz. Tutaj ten odkurzacz jest faworytem. Po drugie cena. W tej chwili w promocji można go kupić za niecały 1000 zł. Podobne konstrukcje konkurencji są znacznie droższe. Po trzecie bardzo dobrze radzi sobie z dywanami. U mnie nie miał problemu żeby wjechać na dywan typu shaggy. Po czwarte, V8S sprząta inteligentnie. Widać konstruktorzy niemal do perfekcji opanowali algorytm sprzątania i odkurzać nie jeździ bez sensu w tę i z powrotem.

ILIFE V8S – dane techniczne

Specyfikacja
zewnętrzna
Wymiary 33 cm x 32 cm
Wysokość 8.10 cm
Waga 2.7 kg
Specyfikacja
elektryczna
Woltaż/Moc 14.4V/36W
Bateria 2500 mAh Li-ion
Specyfikacja
użytkowa
Pojemność zbiornika na kurz 0.75 L
Pojemność zbiornika na wodę 0.3 L
Typ ładowania Automatyczny / Manualny
Tryb czyszczenia Auto, Punktowy, Po krawędziach, maksymalna siła ssania, trybem węża, mopowanie
Czas łądowania <300 min
Czas pracy 120min

 

 

 

 

 

 

Co znajdziemy
w zestawie

Opis Ilość
Jednostka główna 1
Stacja dokująca 1
Pilot zdalnego sterowania 1
Zasilacz stacji dokującej 1
Szczotka do czyszczenia 1
Instrukcja(English, Russian, Spanish, Japanese, French, German, Italian, Portuguese) 1
Zapasowe szczotki zmiotki 2
Dodatkowy filtr HEPA 1
Pojemnik na wodę 1
Pojemnik na kurz 1
Ścierki do zbiornika na wodę 2

Odkurzacz Ilife V8s może również kupić na Aliexpress , Gearbest lub u polskiego, oficjalnego dystrybutora.

Ilife serwis

Oficjalny przedstawiciel producenta robotów sprzątających ILIFE, szczecińska firma Polor Sp. z o.o., wprowadza nową usługę serwisową „ILIFE – SERWIS DLA WSZYSTKICH ”.
Nowa usługa skierowana jest dla posiadaczy robotów odkurzających maki ILIFE, zakupionych przed otwarciem oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce (tj. wrzesień 2018) i dotyczy urządzeń nie objętych gwarancją polskiego dystrybutora oraz robotów pogwarancyjnych.

Programem „ILIFE – SERWIS DLA WSZYSTKICH” objęci są posiadacze robotów sprzątających, którzy wcześniej zaufali marce ILIFE, ale przy zakupie nie zwrócili uwagi na kwestie serwisowe.
Mowa tu o urządzeniach zakupionych na rynku wtórnym, od nieoficjalnych sprzedawców (bez polskiej gwarancji), czy np. robotów zakupionych w chińskich serwisach aukcyjnych, gdzie często koszt wysyłki reklamacyjnej i czas oczekiwania na zwrot urządzenia może niemile rozczarować…

Usługa „ILIFE – SERWIS DLA WSZYSTKICH” dotyczy modeli robotów odkurzających: ILIFE A4s, V5s Pro, A7, V7s Plus, V8s, A8. Program wspierany jest przez producenta ILIFE INNOVATION LTD, dlatego też koszty części i naprawy są preferencyjne, o czym może przekonać się każdy zainteresowany kontaktując się z autoryzowanym serwisem ILIFE-POLSKA poprzez formularz dostępny na stronie internetowej http://ilife-polska.pl/gwarancja-i-serwis/ .

Zgłaszając urządzenie do programu serwisowego specjaliści bezpłatnie ocenią, czy usterka wymaga ingerencji serwisanta, czy wystarczy własnoręcznie doprowadzić urządzenie do pełnej sprawności, aby dodatkowo nie obciążać użytkownika kosztami wysyłki.
Usługa może być alternatywą dla wspomnianej wcześniej wysyłki reklamacyjnej do chińskiego dostawcy, a przede wszystkim możliwością naprawy w autoryzowanym serwisie z użyciem oryginalnych części. Przewidywany koszt wykonania usługi nie powinien przekraczać 79 zł plus koszt części. Odesłanie urządzenia to koszt 15 zł. Na naprawę serwis udzielana 3 miesięcznej gwarancji.
Użytkownicy robotów ILIFE rejestrując się w usłudze „ILIFE – SERWIS DLA WSZYSTKICH” otrzymują dodatkowo wyjątkowy rabat na zakup oryginalnych akcesoriów i części eksploatacyjnych.

Czy nie obawiacie się zalewu zepsutych urządzeń?
Zdecydowanie nie. Roboty sprzątające ILIFE charakteryzują się solidnym wykonaniem czego potwierdzeniem są statystyki i opinie użytkowników. Analizowany odsetek awarii dotychczas wyprodukowanych robotów nie przekracza 1-2%.
Występujące problemy z urządzeniami, to często usterki wynikające z braku bieżącej konserwacji, o której zapominamy w przypadku robotów, a którą użytkownik powinien regularnie przeprowadzać sam. Nierzadko to problem z zapchanym filtrem powietrza, zaplątane włosy w kołach napędowych, czy szczotkach, pogarszają pracę urządzeń, nie wymagające interwencji serwisu. – odpowiada szef projektu Mariusz Kulesza

Ilife kod rabatowy

W sklepie autoryzowanego dystrybutora na Polskę wdomu24.pl po wpisaniu kodu rabatowego „50CO” otrzymamy 50 zł rabatu na dowolny produkt iLIFE. Dodatkowo otrzymujemy pełną 2-letnią gwarancję i serwis pogwarancyjny.

 

Odkurzacz ILIFE V8S w sklepie Gearbest

Sklep polskiego dystrybutora

Z kodem rabatowym „50CO”  – 50 zł rabatu

Roboty Ilife Na Aliexpress

Oficjalny sklep Ilife na Aliexpress

ILIFE V8S - 980 zł
 • Jakość wykonania - 8/10
  8/10
 • Jakość odkurzania - 7.8/10
  7.8/10
 • Jakość mopowania - 8.2/10
  8.2/10
 • Czas pracy - 8.3/10
  8.3/10
 • Łatwość obsługi - 8.7/10
  8.7/10
 • Relacja cena/jakość - 7.6/10
  7.6/10
Ocena ogólna
8.1/10
8.1/10