Na łamach naszego serwisu testowaliśmy już rozmaite produkty. Jedne bardziej przydatne, inne zupełnie kuriozalne. Dziś po raz pierwszy przyszło mi przetestować sprzęt, którego niemal natychmiast stałem się wielkim fanem. Mowa o automatycznym odkurzaczu ILIFE V8S, który kupiłem w polskiej wersji sklepu  Gearbest (z opcją wysyłki Priority Line ). Czas dostawy w tym przypadku wyniósł ok 7 dni, bez cła.

Dla kogoś, kto nie wie jak działają automatyczne odkurzacze, spieszę donieść, że są to urządzenia, które po prostu odkurzają pomieszczenia, nie potrzebując do tego żadnego nadzoru. Większość z nich sama się nawet ładuje, a my tak na prawdę musimy pamiętać jedynie o opróżnianiu pojemnika na kurz.

ilife-v8s-opinie-test-recenzja

Dlaczego wybrałem odkurzacz ILIFE V8S?

Zanim dokonałem zakupu, jak Chuck Norris przeczytałem cały Internet dwa razy i doszedłem do wniosku, że V8S posiada najlepszą relację ceny do jakości. W cenie poniżej 1000 zł nie ma szans kupić porządnego odkurzacza z funkcją mopowania, a na tej funkcji mi bardzo zależało, do tego z dużym pojemnikiem 750 ml na kurz.Poza tym nie ukrywam wcześniej wybrałem się do znanego marketu elektronicznego, żeby na żywo pomacać swój przyszły nabytek. A że jestem człowiekiem oszczędnym to najpierw macam w markecie, a potem kupuję w Internecie. Poza tym marka ILIFE ma już ugruntowaną pozycję na polskim rynku i nawet serwis ILIFE twierdzi, że nie mają zbyt dużo pracy. W ten oto sposób nabyłem drogą kupna swój pierwszy odkurzacz automatyczny.

Co dostajemy kupując ILIFE V8S?

Oprócz samej jednostki odkurzającej otrzymujemy dokładkę mopującą czyli pojemnik, do którego możemy nalać wody (polecam gorącą ok 60 stopni C). Oprócz tego standardowo stacja dokująca, pilot zdalnego sterowania, komplet zmiotek+zapasowe, szczotkę do czyszczenia odkurzacza oraz dwie nakładki z mikrofibry do części mopującej i filtr HEPA. Robot po rozpakowaniu jest już częściowo naładowany, więc od razu można go zaprzeć do pracy. Tutaj z pomocą przychodzi nam technologia o nazwie i-move 2.0. Nie wdając się w szczegóły odkurzacz działa na tyle inteligentnie, żeby nie czyścić w kółko tych samych obszarów, a żeby wydajnie sprzątnąć każdy zakątek.

ilife v8s opinie test recenzja

Tak wygląda nakładka mopująca ILIFE V8S

ilife v8s

Nakładka mopująca od górnej strony

ilife v8s

Zapasowe zmiotki i szczotka do czyszczenia odkurzacza

ilife v8s opinie test i recenzja

Duży pojemnik na kurz z filtrem HEPA

odkurzacz ilife v8s opinie test recenzja

Odkurzacz Ilife V8S widok od spodu.

 

Pierwsze uruchomienie Ilife V8S

Na samym początku musimy znaleźć odpowiednie miejsce dla stacji dokującej. Optymalnie powinno być około 1 metra wolnej przestrzeni z jednej i drugiej strony stacji, tak aby odkurzacz miał do niej swobodny dostęp. Następnie podłączamy ładowarkę do stacji dokującej (kabel jest dość długi i ma ok. 150 cm).

ilife v8s opinie test recenzja

Stacja dokująca V8S. Widać metalowe wypustki, na które najeżdża odkurzacz. To one go ładują.

Po tych czynnościach należy zamontować szczoteczki zmiatające. Jedna z nich oznaczona jest kolorem niebieskim, druga kolorem żółtym. Tak samo oznaczone są gniazda, w które wciskami szczotki, więc nie ma możliwości aby się pomylić. Jak już wspomniałem odkurzacz jest wstępnie naładowany, więc można od razu go włączyć jednak ja zalecam położenie go na stacji dokującej aby naładował się do pełna. Pojemnik na kurz oraz filtr HEPA są już zamontowane przez producenta. Sam proces ładowania wyczerpanego akumulatora trwa ok. 3 godziny.

Ilife V8s opinie

Ilife v8s na stacji dokującej

Obsługa i programowanie iLife V8S

Robota iLife V8S można obsługiwać dołączonym do zestawu pilotem lub poprzez przycisk na obudowie odkurzacza. Jednak kiedy chcemy zaprogramować robota musimy zrobić to przyciskiem na obudowie, gdyż pilot tej funkcji nie posiada. Programowanie robota to rzecz banalnie prosta i ogranicza się to podania godziny i dnia tygodnia, kiedy odkurzacz ma pracować. Tak więc możemy ustawić aby od poniedziałku do piątku odkurzał od godziny 8 rano kiedy wychodzimy do pracy, a w sobotę np. o 20.00 kiedy wychodzimy na imprezę. Niedzielę możemy zrobić wolną od sprzątania. Takie ustawienie powoduje, że zupełnie zapominamy o odkurzaniu, a jedynie musimy pamiętać o opróżnianiu zbiornika na kurz.

Ilife V8S opinie

Pilot zdalnego sterowania

Okurzacz iLife V8S posiada 4 trybu pracy

 • Automatyczny – w tym trybie odkurzacz sam obada teren który ma sprzątnąć
 • Po ścieżce (path mode) – w tym trybie odkurzacz działa niczym wąż ze starej gry na komórki Nokii 🙂
 • Point Mode – ten tryb jest dla mnie dziwny, bo odkurzacz kręci się wokół własnej osi. Może chodzi tutaj o porządne sprzątniecie konkretnego miejsca.
 • Edge/Border – w tym trybie odkurzacz jeździ przy ścianach/krawędziach pomieszczenia.

Ktoś może zadać teraz pytanie. No dobrze, ale ja mam w domu schody, to jak mam go zostawić na piętrze? Tutaj z pomocą przychodzi technologia. Odkurzacz posiada sensory, które nie pozwolą mu spaść ze schodów. Sam to sprawdziłem i działa znakomicie choć przez chwilę miałem serce pod gardłem bo odkurzacz wyjechał kilka centymetrów poza schody, wtedy zadziałały czujniki i zawrócił.

ILIFE V8S – zalety i wady

Zacznę może od wad. Jeśli ktoś lubi mieć wszystko podpięte pod swojego smartfona ten się zawiedzie. ILIFE na tę chwilę nie udostępnia żadnego oprogramowania ani na Androida, ani na iOS. Zresztą nawet gdyby takie istniało to V8S nie posiada ani adaptera wifi ani bluetooth do połączenia się ze smartfonem. Po drugie o ile odkurzacz posiada funkcję odkurzania i mopowania to są one niejako oddzielne. Czyli albo odkurzaczy, albo mopujemy. Przy czym żeby przełączyć się z jednego trybu do drugiego, trzeba wymienić pojemniki. Nie jest to czynność trudna ale mimo wszystko „coś” musimy zrobić. Na usprawiedliwienie można dodać, że kosztem powyższego jest dużo większy pojemnik zarówno na kurz jak i wodę. Jak w życiu coś za coś. Więcej grzechów nie pamiętam.

Jeśli chodzi o zalety to jest ich znacznie więcej. Przede wszystkim duży pojemnik na kurz. Tutaj ten odkurzacz jest faworytem. Po drugie cena. W tej chwili w promocji można go kupić za niecały 1000 zł. Podobne konstrukcje konkurencji są znacznie droższe. Po trzecie bardzo dobrze radzi sobie z dywanami. U mnie nie miał problemu żeby wjechać na dywan typu shaggy. Po czwarte, V8S sprząta inteligentnie. Widać konstruktorzy niemal do perfekcji opanowali algorytm sprzątania i odkurzać nie jeździ bez sensu w tę i z powrotem.

ILIFE V8S – dane techniczne

Specyfikacja zewnętrzna Wymairy 33 cm x 32 cm
Wysokość 8.10 cm
Waga 2.7 kg
Electrical Specification Woltaż/Moc 14.4V/36W
Bateria 2500 mAh Li-ion
Specyfikacja użytkowa Pojemność zbiornika na kurz 0.75 L
Pojemność zbiornika na wodę 0.3 L
Typ ładowania Automatyczny / Manualny
Tryb czyszczenia Auto, Punktowy, Po krawędziach, maksymalna siła ssania, trybem węża, mopowanie
Czas łądowania <300 min
Czas pracy 120min
 

 

 

 

 

 

Co znajdziemy w zestawie

Opis Ilość
Jednostka główna 1
Stacja dokująca 1
Pilot zdalnego sterowania 1
Zasilacz stacji dokującej 1
Szczotka do czyszczenia 1
Instrukcja(English, Russian, Spanish, Japanese, French, German, Italian, Portuguese) 1
Zapasowe szczotki zmiotki 2
Dodatkowy filtr HEPA 1
Pojemnik na wodę 1
Pojemnik na kurz 1
Ścierki do zbiornika na wodę 2

 

Odkurzacz ILIFE V8S

ILIFE V8S

980 zł
8.6

Jakość wykonania

8.0/10

Jakość odkurzania

8.0/10

Jakość mopowania

8.5/10

Czas pracy

8.5/10

Łatwość obsługi

9.0/10

Relacja cena/jakość

9.5/10

Zalety

 • Duży pojemnik na kurz
 • Duży pojemnik na wodę
 • Cichy
 • Atrakcyjna cena
 • Bardzo dobra jakość sprzątania
 • Intuicyjna obsługa

Wady

 • Brak oprogramowania na smartfona
 • Odkurzanie i mopowanie jako odrębne funkcje