iLife V7s Plus opinie test i recenzja robota sprzątającego z mopowaniem pomieszczeń

Ilife V7s plus to już czwarty robot tej marki który mam przyjemność dla was przetestować. Jak już wspominałem we wcześniejszych wpisach, dla tych, którzy nie czytali napiszę, że marka Ilife na dobre zagościła w naszych domach, a to głównie za sprawą dużej promocji na chińskich portalach typu Aliexpress czy Gearbest. Do popularyzacji marki przyczyniła się również obecność odkurzaczy automatycznych w znanych sieciach elektro marketów.  Jako jedna z nielicznych chińskich marek doczekała się również polskiego serwisu gwarancyjnego realizowanego przez firmę Polor sp. z o.o.

Odkurzacz automatyczny Ilife V7s plus co otrzymujemy?

Ilife V7s plus opinie

Ilife V7s plus opinie

W zestawie otrzymujemy praktycznie wszystko to co do szczęścia nam potrzeba. Oprócz jednostki centralnej w postaci odkurzacza, otrzymamy również:

 • stację dokującą
 • pilot zdalnego sterowania
 • zasilacz sieciowy
 • narzędzie do czyszczenia urządzenia
 • instrukcję w języku polskim i angielskim
 • komplet szczotek bocznych (2 szt)
 • mop
 • filtr powietrza
 • zbiornik na płyn do mopowania
 • zbiornik na nieczystości

Ilife V7s plus pojemnik na nieczystości

Ilife V7s plus opinie test i recenzja Ilife V7s plus opinie ilife v7s plus opinie stacja dokująca

Ilife V7s plus wygląd zewnętrzny

Odkurzacz V7s plus nie należy do najmniejszych. Jego średnica to 340 mm a wysokość 84 mm. Większe wymiary wymusiła funkcja mopowania. Co do koloru to po raz kolejny niestety nie potrafię go nazwać, ale może znajdzie się ktoś kto będzie wiedział co to za kolor.

Aktualizacja: Żona twierdzi, że to kolor łososiowy:)

Według mnie to ciemno pudrowy róż, ale mogę się mylić więc mnie poprawcie. Na górze nie znajdziemy ciekłokrystalicznego wyświetlacza. Tutaj znajduje się przycisk (który reaguje nawet na delikatny dotyk) do włączenia/wyłączenia odkurzacza i to wszystko. Reszta funkcji obsługiwana jest z pilota. Na krawędzi odkurzacza znajdują się czujniki, dzięki którym omija przeszkody i nie obija mebli.

W górnej części odkurzacza znajdziemy również klapkę, po naciśnięciu której odsłoni nam się miejsce, w które wkładamy pojemnik na nieczystości, kiedy chcemy odkurzać lub pojemnik na wodę z detergentem, kiedy chcemy mopować.

Ilife V7s plus opinie

Od spodu bez rewolucji. Znajdziemy tutaj niestety tylko jedną szczotkę boczną, czujniki dzięki którym odkurzacz nie spada ze schodów, szczotkę centralną, która jest połączeniem szczotki gumowej i włosowej. Na plus zasługuje łatwy dostęp do szczotki centralnej. W kilka sekund można ją wyjąć, wyczyścić i włożyć z powrotem. Panel z mopem łatwo się zakłada i ściąga, więc szybko możemy przejść z funkcji odkurzania do funkcji mopowania.

Ilife V7s plus opinie

Ilife v7s plus opinie test i recenzja

Ilife V7s tryby pracy i funkcje

Robot sprzątający posiada funkcję odkurzania oraz mopowania. Aby rozpocząć odkurzanie należy zdjąć (jeśli jest założona) tackę z mopem oraz założyć pojemnik na wodę z detergentem. Z moich prywatnych doświadczeń wynika, że najlepiej sprawdza się woda demineralizowana o temperaturze 70 stopni Celsjusza z niewielką ilością detergentu. Jeżeli chcemy skorzystać z funkcji mopowania robimy dokładnie odwrotnie. Czyli zakładamy tackę z mopem oraz wymieniamy pojemnik na nieczystości na ten z detergentem. Nic więcej nie trzeba ustawiać.

Ilife V7s plus wyposażony jest ponadto w system i-Dropping, który równomiernie rozprowadza roztwór czyszczący i zapobiega rozlewaniu się wody, kiedy robot stoi. Dzięki temu minimalizuje się zużycie wody oraz chroni podłogę i mechanizm urządzenia. Zbiornik podzielony jest na dwie części – 300 ml na wodę z roztworem myjącym i 60 ml na kurz.

Tryb pracy AUTO
Jest to najczęściej wybierany i domyślnie ustawiony tryb pracy. W tym trybie urządzenie porusza się ruchem dopasowanym do kształtu pomieszczenia.

Tryb pracy miejscowy (spot / point)
Tryb pracy uruchamiający czyszczenie w jednym miejscu. Urządzenie rozpoczyna pracę w trybie spiralnym od miejsca, w którym się znajduje w chwili uruchomienia funkcji.

Tryb sprzątania krawędzi/narożników
Tryb pracy przeznaczony do czyszczenia narożników, katów i rogów pomieszczenia.

Tryb pracy według planu
Jest to tryb automatyczny uruchamiany o ustawionej uprzednio na pilocie godzinie.

Dane techniczne:

 • Średnica – 340 mm
 • Wysokość – 84 mm
 • Waga bez zanieczyszczeń – 3kg
 • Napięcie zasilania robota – 14,4 V
 • Napięcie zasilania adaptera stacji ~100-240V 0,5A / =19V 0,6A
 • Bateria – Li-ion 2600 mAh
 • Pojemność zbiornika na zabrudzenia – 300 ml
 • Pojemność zbiornika do mopowania – 300 ml
 • Sposób ładowania baterii – automatyczny
 • Czas ładowania – poniżej 5 godzin
 • Czas pracy – 110-120 minut

Podsumowanie

Odkurzacz z racji pojemnej baterii na pewno znajdzie zastosowanie na dużych powierzchniach. Podoba mi się w nim system zmiany funkcji odkurzania w mopowanie oraz dobrze działające czujniki zderzeniowe (odkurzacz nie obija mebli). Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Ale żeby nie było tak różowo to brakuje mi przydatnej funkcji sprzątania małych pomieszczeń, która była w modelu A4s. Do pełni szczęścia brakuje również funkcji mapowania, co skróciło by czas sprzątania, co przypadku V7s plus, jak widać na filmie jest bardzo długi.

Gdzie kupić?

Roboty Ilife można kupić w znanych sieciach elektromarketów, można też kupić z Chin na portalu Aliexpress lub Gearbest (wysyłka z Polski lub innego kraju Europy, który wprowadził gwarancja 2-lata i zamówienia za pobraniem), należy przy tym pamiętać, że z reguły niższa cena niesie za sobą utrudnienia w przypadku gwarancji. Można też kupić bezpośrednio od polskiego dystrybutora i gwaranta, firmy Polor, która prowadzi sklep wdomu24.pl

Ilife serwis

Oficjalny przedstawiciel producenta robotów sprzątających ILIFE, szczecińska firma Polor Sp. z o.o., wprowadza nową usługę serwisową „ILIFE – SERWIS DLA WSZYSTKICH ”.
Nowa usługa skierowana jest dla posiadaczy robotów odkurzających maki ILIFE, zakupionych przed otwarciem oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce (tj. wrzesień 2018) i dotyczy urządzeń nie objętych gwarancją polskiego dystrybutora oraz robotów pogwarancyjnych.

Programem „ILIFE – SERWIS DLA WSZYSTKICH” objęci są posiadacze robotów sprzątających, którzy wcześniej zaufali marce ILIFE, ale przy zakupie nie zwrócili uwagi na kwestie serwisowe.
Mowa tu o urządzeniach zakupionych na rynku wtórnym, od nieoficjalnych sprzedawców (bez polskiej gwarancji), czy np. robotów zakupionych w chińskich serwisach aukcyjnych, gdzie często koszt wysyłki reklamacyjnej i czas oczekiwania na zwrot urządzenia może niemile rozczarować…

Usługa „ILIFE – SERWIS DLA WSZYSTKICH” dotyczy modeli robotów odkurzających: ILIFE A4s, V5s Pro, A7, V7s Plus, V8s, A8. Program wspierany jest przez producenta ILIFE INNOVATION LTD, dlatego też koszty części i naprawy są preferencyjne, o czym może przekonać się każdy zainteresowany kontaktując się z autoryzowanym serwisem ILIFE-POLSKA poprzez formularz dostępny na stronie internetowej http://ilife-polska.pl/gwarancja-i-serwis/ .

Zgłaszając urządzenie do programu serwisowego specjaliści bezpłatnie ocenią, czy usterka wymaga ingerencji serwisanta, czy wystarczy własnoręcznie doprowadzić urządzenie do pełnej sprawności, aby dodatkowo nie obciążać użytkownika kosztami wysyłki.
Usługa może być alternatywą dla wspomnianej wcześniej wysyłki reklamacyjnej do chińskiego dostawcy, a przede wszystkim możliwością naprawy w autoryzowanym serwisie z użyciem oryginalnych części. Przewidywany koszt wykonania usługi nie powinien przekraczać 79 zł plus koszt części. Odesłanie urządzenia to koszt 15 zł. Na naprawę serwis udzielana 3 miesięcznej gwarancji.
Użytkownicy robotów ILIFE rejestrując się w usłudze „ILIFE – SERWIS DLA WSZYSTKICH” otrzymują dodatkowo wyjątkowy rabat na zakup oryginalnych akcesoriów i części eksploatacyjnych.

Czy nie obawiacie się zalewu zepsutych urządzeń?
Zdecydowanie nie. Roboty sprzątające ILIFE charakteryzują się solidnym wykonaniem czego potwierdzeniem są statystyki i opinie użytkowników. Analizowany odsetek awarii dotychczas wyprodukowanych robotów nie przekracza 1-2%.
Występujące problemy z urządzeniami, to często usterki wynikające z braku bieżącej konserwacji, o której zapominamy w przypadku robotów, a którą użytkownik powinien regularnie przeprowadzać sam. Nierzadko to problem z zapchanym filtrem powietrza, zaplątane włosy w kołach napędowych, czy szczotkach, pogarszają pracę urządzeń, nie wymagające interwencji serwisu. – odpowiada szef projektu Mariusz Kulesza

Ilife kod rabatowy

W sklepie autoryzowanego dystrybutora na Polskę wdomu24.pl po wpisaniu kodu rabatowego „50CO” otrzymamy 50 zł rabatu na prezentowany produkt iLIFE. Dodatkowo otrzymujemy pełną 2-letnią gwarancję i serwis pogwarancyjny.

Z kodem rabatowym „50CO” – 50 zł zniżki

Kod rabatowy – „50CO” upoważnia do 50 zł zniżki na zakup odkurzacza Ilife V7s u oficjalnego dystrybutora na Polskę

Oficjalny sklep Ilife na Aliexpress

27 komentarzy do “iLife V7s Plus opinie test i recenzja robota sprzątającego z mopowaniem pomieszczeń”

 1. Dzień dobry,
  używam ilife v7 s plus od pół roku i jestem zadowolona, ale nie posiadam dywanów. Wybrałam go ze względu na szczotkę, poza tym jest wyraźnie cichszy, bo ma słaby,, ciąg „, ale na podłodze sprawdza się. Jeżeli ktoś ma dywany, to jednak v8. Używam dwóch i jednak jestem za v7, uroda też się liczy:) niestety moje maleństwo zaczyna szwankować, po włączeniu cofa się i kręci w kółko, ma nieskoordynowane ruchy, poczym wydaje sygnały dźwiękowe, dokładnie 5 podwójnych i wyłącza się. Czyszczę na bieżąco, wymieniłam szczotkę boczną, nie wiem co jeszcze mogę zrobić? Proszę o pomoc

  Odpowiedz
  • Testowałem już praktycznie wszystkie odkurzacze Ilife i v8s zdecydowanie jest liderem jak na razie, chociaż nie testowałem jeszcze modelu A9s, który zapowiada się bardzo ciekawie.

   Odpowiedz
 2. Fajnie wyszedł ci filmik. Nie widziałam tylko jak z opróżnianiem pojemnika na nieczystości? Czy jest on zamykany czy jak inne ma dziurę przez który może się wysypać brud?

  Odpowiedz
  • Pojemnik nie jest zamykany, ale w tym systemie ciężko jest wysypać nieczystości, co nie powiem zdarzyło się się na początku w v8s

   Odpowiedz
  • Chwila moment. Dziś wrzucę filmik i będzie widać jak mopuje. Już teraz mogę powiedzieć że nie widzę różnicy między V7s plus a droższym v8s.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.