Marka ILIFE na dobre zagościła na półkach polskich sklepów. Roboty sprzątające tego chińskiego producenta można znaleźć niemal we wszystkich liczących się sieciach elektromarketów i nie tylko. Roboty sprzątające Ilife swoją popularność zawdzięczają zaawansowanej technologii oraz niewygórowanej cenie. Bez wątpienia do ich popularności przyczyniły się sklepy z Dalekiego Wschodu takiej jak Aliexpress czy Gearbest. Popularność i wysoką jakość marki Ilife zauważyli nasi rodzimi przedsiębiorcy, i tak oto mamy oficjalnego przedstawiciela marki Ilife na Polskę, firmę Polor sp. z o.o. która zapewnia również serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny odkurzaczy Ilife.

Dziś przyjrzymy się najnowszemu modelowi Ilife A8

Ilife A8 unboxing i pierwsze wrażenie

Ilife A8 opinie test recenzja

Chińczycy przyzwyczaili już nas do tego, że ich produkty potrafią być na prawdę solidnie i ładnie opakowane, co może czynić je trafnymi prezentami. W pudełku znajdziemy

 • robot ILIFE A8
 • filtr wstępny
 • zbiornik na zanieczyszczenia
 • filtr gąbkowy
 • 2 x filtr o wysokiej wydajności
 • pilot sterujący
 • cztery szczotki boczne
 • dwie szczotki centralne (gumową oraz z włosiem)
 • stacja ładująca
 • zasilacz
 • szczoteczka do czyszczenia
 • instrukcja obsługi w języku polskim

Ilife A8 opinie test recenzja

Ilife A8 jest…niski. W tej kwestii nie ma sobie równych. Jego wysokość to zaledwie 7,2 cm, dzięki czemu jak zobaczycie na filmie spokojnie może wjechać pod kuchenne szafki, czyli tam gdzie zapewne nigdy nie wjeżdżamy tradycyjnym odkurzaczem. Na poniższym zdjęciu widać różnicę pomiędzy modelem A8 a V8S

Ilife A8 opinie

Model A8 jest po prostu ładny. Obudowa jest minimalistyczna i na próżno szukać na niej wyświetlacza, ponieważ ten umieszczony jest na pilocie zdalnego sterowania.

Ilife A8 opinie test i recenzja

Dziwi trochę fakt, że na pilocie jest jeden przycisk, który służy do..niczego. Zapewne w przyszłości pojawi się odkurzacz z dodatkową funkcją i aby zaoszczędzić, producent wypuścił właśnie taki pilot.

Jeśli chodzi o design wersji A8 to górna powłoka wykonana jest ze szkła hartowanego w kolorze mocca brown. Zaprojektowana, by uzyskać głęboki, nieprzezroczysty, ciemny odcień. Zmniejsza to ryzyko powstawania zarysowań, ułatwia usuwanie kurzu, odcisków, a dodatkowo stylowo wygląda.

Od spodku, żadnych rewelacji. Wszystko na swoim miejscu, dobrze spasowane. A8 wyposażony jest standardowo w dwie szczoteczki boczne oraz szczotkę centralną wykonaną z włosia. W zestawie znajduje się również centralna szczotka gumowa. Szczotka z włosiem pozwala na dokładne zbieranie zanieczyszczeń, włosów i sierści z dywanów i wykładzin. Szczotka gumowa (silikonowa) idealnie czyści podłogi twarde tj. parkiet, panele, kafelki.

Uwaga: Szczotkę z włosiem trzeba regularnie czyścić, ponieważ bardzo skutecznie zbiera włosy z dywanu. U mnie wystarczył jeden przejazd po dywanie i już wymagała oczyszczenia.

Ilife A8 opinie

Ilife A8 mapowanie pomieszczeń

To nowa technologia, która ułatwia robotowi pracę i czyni ją szybszą, ale czy skuteczniejszą? Mapowanie pomieszczeń, jak sama nazwa wskazuje tworzy mapę pomieszczeń, dzięki której robot „wie” gdzie ma się poruszać, gdzie był, a gdzie jeszcze musi pojechać. Praca robota z funkcją mapowania jest bardziej inteligentna, ponieważ dane miejsce przejeżdża on tylko raz. Z moim obserwacji wynika, że to bardzo dobra funkcja pod warunkiem, że nie mamy dużo zabrudzeń. Kiedy potrzebne jest bardziej gruntowne odkurzanie lepiej sprawdzi się robot bez tej funkcji (np. V8S), który to samo miejsce przejeżdża kilkukrotnie.

Jak działa mapowanie pomieszczenia w modelu Ilife A8?

Robot wyposażony jest w kamerę, która skanuje obszar pracy robota, tak jak na poniższej animacji

Ilife A8 robot z funkcją mapowania pomieszczeń

Ilife A8 opinie test recenzja

Ilife A8 – praca i jakość odkurzania

Po uruchomieniu robota, pierwszą rzeczą, która może zaskoczyć jest,że mówi on w j. angielskim. System posiada kilka zaprogramowanych komunikatów, które informują nas o tym że np. robot za chwilę zacznie odkurzać, że włączony został tryb MAX (większa siła ssania) oraz , że wymaga naładowania i powraca do bazy. Można pomyśleć, po co to wszystko, przecież wszystko widać. A co jeśli ktoś nie widzi…..?

Druga sprawa, która rzuca się w oczy, a raczej uszy to nadzwyczaj cicha praca. Producent deklaruje poziom głośności na poziomie poniżej 59dB. To najlepszy wynik wśród odkurzaczy automatycznych. Włączenie trybu MAX nieznacznie podnosi poziom głośności.

Podczas pracy modelu A8 zauważyłem, że jest on zdecydowanie „ostrożniejszy” niż model V8S. Mam tu na myśli to, że nie uderza w przeszkody, tylko wyhamowuje przed nimi. Za takie zachowanie odpowiedzialny jest jest zaawansowany algorytm grafiki CV-SLAM, który pomaga robotowi ILIFE A8, skanować podłogi jeszcze szybciej i dokładniej. Dzięki tej technologii, urządzenie nie obija mebli. Trzy wbudowane  procesory o wysokiej wydajności ułatwiają szybkie przetwarzanie danych, zbieranych za pomocą kamery, niezbędnych do planowania trasy sprzątania.

Filtracja w odkurzaczu Ilife A8 to 3 filtry. Niestety nigdzie nie doczytałem, żeby to były filtry HEPA, więc uznaję, że takowymi nie są.

Ilife A8 opinie test i recenzja

Jeśli chodzi o tryby pracy, to nie ma  żadnej rewolucji. Standardowo mamy tutaj tryb automatyczny, punktowy oraz jazdę przy krawędziach. Wszystkie te funkcje dostępne są z pilota zdalnego sterowania.

Ilife A8 opinie test i recenzja

Ilife A8 można zaprogramować, aby odkurzał o zadanej przez nas godzinie. W odróżnieniu do modelu V8S możemy jedynie zaprogramować jedną godzinę na każdy dzień tygodnia. V8S w tym względzie pozwalał na programowanie różnych godzin w poszczególne dni tygodnia lub wyłączenie np. w niedzielę.

Ilife A8 dane techniczne

[table id=5 /]

Ilife A8 to udany model chińskiego producenta. Cicha praca i niewielkie wymiary przy optymalnej sile ssania sprawiają, że jest to wydajne urządzenie, które zmieści się tam gdzie wyższe odkurzacze nie wjadą. Wadą natomiast jest brak osłony pojemnika na kurz i podczas nieostrożnego jego wyjmowania zawartość może się rozsypać. Przy większych zabrudzeniach jednokrotny przejazd może okazać się niewystarczający.

Ilife A8 od polskiego dystrybutora

Z kodem rabatowym „50CO” – 50 zł zniżki

Ilife A8 na Aliexpress

Ilife A8 w sklepie Gearbest

Ilife A8 w sklepie Media Expert

Ilife A8 - 740 zł
Ilife A8 opinie test recenzja

Nazwa produktu: Robot odkurzający iLife A8

Opis produktu: Robot odkurzający iLife A8 posiada elegancki design. Dobre właściwości sprzątające i niewygórowana cena czyni z tego robota atrakcyjną pozycje na rynku odkurzaczy automatycznych.

Marka: iLife

Cena: 740

Waluta:

 • Jakość wykonania - 8.5/10
  8.5/10
 • Jakość odkurzania - 7.9/10
  7.9/10
 • Jakość mapowania - 7.7/10
  7.7/10
 • Czas pracy - 8.8/10
  8.8/10
 • Łatwość obsługi - 9/10
  9/10
 • Relacja cena/jakość - 9.1/10
  9.1/10
Ocena ogólna
8.5/10
8.5/10