Aliexpress opinie i jak kupować na polskiej wersji

Dawno temu, kiedy „biznesmeni” znad Wisły stawiali pierwsze kroki w e-biznesie, wiedzę o chińskich towarach czerpali z chińskiego portalu sprzedażowego o nazwie Alibaba, który stworzony został dla odbiorców hurtowych i który po pewnym czasie okrył się złą sławą z racji sporej ilości fraudów (oszustw). Właściciele Alibaby widząc, że klient detaliczny staje się coraz bardziej świadomy postanowili postawić na nowy portal handlowy o nazwie Aliexpress.

Bezpieczeństwo na Aliexpress

Aliexpress jest mega sklepem, gdzie swoje towary sprzedają chińscy przedsiębiorcy. Od początku stawiał na bezpieczeństwo transakcji i kupujących i sprzedawcy byli i są sumiennie weryfikowani, aby zminimalizować ryzyko oszustwa, co położyło by się cieniem na renomie portalu. Jednym z kluczowych narzędzi które pomagają właścicielom Aliexpress na walkę z nieuczciwymi sprzedającymi ( a jest ich teraz na prawdę bardzo mało) był system płatności za towary. Po chłopsku można powiedzieć, że sprzedawca otrzymywał wpłatę dopiero, kiedy towar doszedł do klienta i on to potwierdził.  Dodatkowo dość sprawnie działa system ochrony kupujących i Aliexpress zwraca pieniądze, jeśli towar nie dotarł do klienta lub znacząco różnił się od opisu na stronie.

Dodatkowo na Aliexpress prężnie działa system ocen sprzedających i wiem, że po pierwszych negatywnych opiniach portal szybko reaguje i sprzedawca znika z portalu.

Aliexpress po polsku

Aliexpress widząc jak bardzo dynamicznie rozwija się polski rynek (szacuje się, ze rynek e-commerce w Polsce w 2019 r. wart będzie między 50-60 mld zł) postanowił otworzyć polską wersję. Portal już od dawna tłumaczy produkty na j. polski, ale umówmy się tłumaczeniom tym daleko do doskonałości, nie mniej wystarczą aby zapoznać się z charakterystyką oferowanego towaru. Od niedawna dostępne są nie tylko tłumaczenia opisów produktów, lecz cały Aliexpress jest w języku polskim.  Kiedy patrzę na stronę główną, tłumaczenia banerów reklamowych oraz całe zaplecze informacyjne, widzę, że rękę tutaj przyłożył Polak (lub Polka), ponieważ stylistycznie i gramatycznie wygląda to poprawnie, co wzbudza dodatkowe zaufanie wśród nas Polaków. Aby przejść do polskojęzycznej strony wystarczy kliknąć na „Language” w prawym, górnym rogu ekranu i wybrać polską wersję jak na załączonym obrazku.

Aliexpress po polsku opinie

Po wybraniu polskiej wersji od razu czujemy się jak u sobie prawda?

 

Aliexpress po polsku opinie

Czy warto kupować na Aliexpress?

Jak zwykle bywa na proste pytania nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Największą zaletą zakupów na Aliexpress jest oczywiście cena, która może być niższa nawet o 50-60% niż w Polskim sklepie.

Poza tym widać, że portal dba o polskich klientów, oferując np. gwarancję dostawy w ciągu 20 dni. Pamiętam jak jeszcze rok temu czekałem na towar prawie 3 miesiące. To się zmienia na korzyść Aliexpress. Dodatkowo sprzedawcy obowiązani są do dawania 2 letniej gwarancji dla klientów z Unii Europejskiej. To kolejny ukłon w naszą stronę bo inne kraje nie mają takich przywilejów. Kolejną korzyścią jest to, że wiele światowych marek ma swoje konta na Aliexpress, zwłaszcza marki związane z elektroniką i tak np. największą popularnością cieszą się telefony komórkowe marki Xiaomi z oficjalnego sklepu.

Jakie są wady zakupów na Aliexpress?

Przede wszystkim czas oczekiwania na przesyłkę. Jeśli jesteś cierpliwym człowiekiem i 20 dni to nie problem, można śmiało kupować. Po drugie, choć może to niezupełnie wada – brak możliwości zapłaty za pobraniem. Jedyną dostępną metodą płatności jest wcześniejszy przelew na konto (Aliexpress obsługuje polskie kanały płatności elektronicznych). Po trzecie gwarancja. No niby mamy 2 lata, ale jak się coś zepsuje trzeba odesłać towar do Chin. Chociaż mnie osobiście zdarzył się przypadek, kiedy padła mi elektronika w telefonie, nagrałem krótki filmik i wysłałem sprzedawcy, a ten wysłał mi nowy telefon bez konieczności zwrotu starego. Kolejna sprawa – cło. Choć za większość przesyłek nie trzeba płacić cła, to trzeba liczyć się z ryzykiem że przyjdzie nam je zapłacić. Mnie w całej 3 letniej historii zakupów na Aliexpress tylko raz przyszło zapłacić cło i dodatkowo vat, ale kupowałem wtedy zestaw do monitoringu firmy, który wart był ok. 5000 zł

 

Podsumowując. Obserwuję Aliexpress od około 3 lat. Przynajmniej raz w miesiącu robię tam zakupy mniejsze lub większe. Przez ostatnie 3 lata portal ewoluował i stał się gigantyczną konkurencją dla Allegro. Podoba mi się, że w końcu polski klient zaczął się liczyć i dostępne są dla nas udogodnienia w zakupach, choć do perfekcji jeszcze długa droga. Nigdy też nie padłem ofiarą oszustwa na Aliexpress. Czy mogę polecić Ci ten chiński portal zakupowy? Przede wszystkim polecam Ci wziął wszystkie za i przeciw, które opisałem poniżej i sam zdecydujesz.

 

Aktualna lista hitów sprzedaży na Aliexpress

42 komentarze do “Aliexpress opinie i jak kupować na polskiej wersji”

 1. DNIA 16.07.2022R DOKONAŁEM PRZELEWU PIENIEDZY ZA ZAKUP 1/KQABEL AWG 14 5 MB 2/ PROTECTION 24 V 2.SZT 3/ PROTECTION 16 V 2 SZT ZA KWOTE 120,48 PLN KTORA ZOSTALA PRZELANA NA KONTO SPRZEDAWCY DNIA 16.07.2022R.
  DO DNIA DZISIEJSZEGIO NIE OTRZYMAŁEM TOWARU A PONADTO W NIE WYJASNIONY SPOSÓB DAWNO TEMU BO WE WRZEŚNIU ZUPEŁNIE ZNIKŁA Z MOJEGO KONTA INFORMACJA Z TREŚCIĄ I NUMERAMI ZAMÓWIEŃ TYCH PRZEDMIOTÓW , A CZYNIONE PRZEZ ZEMNIE ,, MANEWRY ” ABY TO ODSZUKAĆ ,SPEŁZŁY NA NICZYM
  ZATEM ZOSTAŁEM PERFIDNIE OSZUKANY PRZEZ PORTAL HANDLOWY ALIBABA !!!!!
  DYSPONUJĘ ODPISEM Z TRANSAKCJI BANKOWEJ PRZELEWU NA RZECZ ALIEXPRES ,,,,A CIĄGLE WYPEŁNIANIE ANKIET FORMULARZY ZGŁOSZENIOWYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM ;;;;; W TEJ SPRAWIE PRZESTAŁO MNIE ,,BAWIĆ” !!!!!!!!! SKANDAL I ŻENADA HI WŁADYSŁAW

  Odpowiedz
 2. Opowiem jak Ali Express oszukał mnie na 600 zł. Kupiłem dwa rodzaje słuchawek o dwóch różnych sprzedawców. W obu przypadkach aliexpress zapewniał o możliwości ewentualnego zwrotu towaru poprzez Paczkomaty InPost i otrzymania wpłaconych pieniędzy po zwrocie. Jedne słuchawki były wadliwe drugie były jakościową porażką, zatem postanowiłem je zwrócić. Zgłosiłem wszystko w odpowiednim czasie do Aliexpress, po czym otrzymałem informację że powinienem otrzymać sms z kodem do zwrotu w paczkomacie InPost. Oczywiście żadnych kodów SMSem nie otrzymałem a mój kontakt z działem obsługi klienta poskutkował odpowiedziami „bądź cierpliwy” i „no problem”. W międzyczasie upłynął termin na zwrot towaru i również zwrot wpłaconej kwoty. Temat zwrotu zamknął się w systemie automatycznie. Kilkakrotnie monitowałem i wysyłałam maile do Aliexpress i w końcu przesłano mi kody do paczkomatu za pośrednictwem maila. Obie paczki zwróciłem niezwłocznie przy pomocy kodu w paczkomacie InPost. Jak łatwo się domyślić nie otrzymałem żadnego zwrotu wpłaconych pieniędzy pomimo zwrotu towaru. Wysyłałem wielokrotnie maila oraz rozmawiałem z osobą na czacie z customer serwice. Oczywiście przyjęli zgłoszenie ale następnego dnia otrzymałem informację, że oni nie mają żadnego dowodu na to że ja cokolwiek wysłałem przez paczkomat. Wszyscy doskonale wiemy, że Paczkomaty InPost nie drukują żadnych potwierdzeń i nawet nie przesyłają potwierdzenia nadania paczki zwrotnej mailowo. (zwracałem w ten sposób wielokrotnie towary z innych sklepów i nigdy nie było z tym problemu, i nie dostałem żadnego potwierdzenia z InPost)
  Podsumowując: AliExpress sprzedaje towar z możliwością zwrotu poprzez Paczkomaty InPost. Później uniemożliwia zwrot nie wysyłając kodu zwrotnego SMS, przeciąga sprawę przez co co upływa czas na zwrot i tak oto klient zostaje bez pieniędzy i bez towaru.
  Nic tam nie kupujcie!!!!!

  3015925503242850; 3016096703052850

  Odpowiedz
 3. Nie radze kupować nic na aliexpress, ja straciłem soje pieniądze. Paczka z zakupionym towarem nie została w ogóle wysłana. Ochrona kupującego nie działa.

  Odpowiedz
 4. Jeżeli trafisz na nieuczciwego dostawcę – przesyłka nie została dostarczona – poza drobnymi kwotami nie licz na zwrot wpłaconej kwoty- ochrona kupujących nie działa.Zakup na kwotę $ 50.38 nie został dostarczony – w systemie śledzenia Aliexpress przesyłka od wielu miesięcy w drodze na postal.ninja przesyłka była w drodze przez kilka miesięcy – po czym po otwarciu sporu ze sprzedającym z data wsteczną (ponad 2 tygodniową) pojawił się komunikat : „Dostarczane, Twoja przesyłka została dostarczona do odbiorcy lub autoryzowanego proxy „. Nie wiem co to jest autoryzowany proxy czy to jakiś wybieg – w rzeczywistości przesyłka nigdy nie została doręczona.
  Sposób przesyłki -własna metoda sprzedającego jest szczególnie niebezpieczny – sprzedający nie odpowiada na pytanie o przewoźnika a Aliexpress odmawia refundacji pomimo ze sprzedawca ma 704 negatywne opinie .Po tym doświadczeniu rezygnuję z jakichkolwiek zakupów na Aliexress.

  Odpowiedz
 5. Coraz więcej nieuczciwych sprzedawców. Kupiłem 2 identyczne wyświetlacze do telefonów i otrzymałem 2 każdy od innego producenta. Jeden z nich był wadliwy. Widać było, że już była próba montażu. Złożyłem reklamację, wysłałem zdjęcia ale reklamacja nie została uwzględniona. Na dodatek jak założyłem „spór” zniknęła możliwość oceny sprzedawcy, a spór założyłem w dniu otrzymania towaru. 67 zł mało czy dużo jednak to cwaniactwo. Od kilku ładnych lat korzystałem z Aliexpress ale teraz się zastanowię zanim coś tam kupię.

  Odpowiedz
 6. Z dala od tej firmy.Przez pół roku mnie zwodzono.A towar już był,już jechał.[wymoderowano],biorą drobnych klientów na przeczekanie.Kto po pół roku będzie się kłócił o stówę.

  Odpowiedz
 7. na aliexpress większość rzeczy to badziewie do tego trzymają twoje pieniądze przez 90 dni bez oprocentowania miech mi pożyczą na przykład 1000000 usd na 90 dni nie polecam

  Odpowiedz
 8. Zostałam oszukana , kupiłam torebki do zaparzania herbaty za 3 dolary. Co prawda nie duża kwota, gdyż chciałam wypróbować jak działa. Utworzyłam konto na aliexpress, zapłaciłam przez payyou czy jak tam zwał i czekałam 2 miesiące na dostawę. Z ciekawości chciałam otworzyć swoje konto aby się dowiedzieć co z dostawą, a tu zonk, ani śladu po moim zamówieniu. Próbowałam interweniować w reklamacjach u nich, ale kompletnie ten sposób nie działa. Znam dobrze j. angielski, ale cały czas pojawia się info podaj nr zamówienia . [wymoderowano]! Uważajcie na nich.

  Odpowiedz
 9. Ostrzegam przed kupowaniem na AliExpress. Czekam na przesyłkę od pażdziernika, zero reakcji ze strony sklepu. Dobrze, że nie wydałem dużych pieniędzy. Nie ma tutaj żadnej ochrony kupujących. Wolna amerykanka. Albo dostaniesz towar, albo nie.

  Odpowiedz
 10. Kupowanie na Aliexpress to też sprawa świadomości konsumenckiej. Ja staram się kupować w Polsce bo wiem, że z moich podatków Państwo się utrzymuje i kupując w Polsce wspieram służbę zdrowia, szkoły, czy straż pożarną. Kupowanie byle taniej na Aliexpress nie ma sensu w dłuższej perspektywie bo tracimy to co daje nam polskie prawodastwo w zakresie ochrony konsumentów. Zapytaj Chińczyka o rękojmię albo zwrot bez podawania przyczyny:) zobaczysz jaka będzie reakcja

  Odpowiedz
 11. Aliexpress nieźle miesza na naszym rynku. Allegro czuje oddech na plecach. Wczoraj jade sobie samochodem a w radio reklama Aliexpress. Oj ciekawie się zapowiada walka ciekawie. Jeszcze do tego niech Amazon wejdzie to Allegro będzie musiało się ugiąć

  Odpowiedz
 12. Dlaczego przy zakupie nasion kwiatów -roślin ogrodowych nie ma też zdjęcia nasion tylko jak wygląda dana roślina
  Zakupiłam nasiona kilka gatunków i nie przypominają tych roślin .Uważam ,że to jest nie ładnie w ten sposób traktować klienta.
  Sprzedający owe nasiona rośliny powinien zaprzestać takiej działalności . Na pewno jest wiele osób rozczarowanych takim postępowaniem.Tak ,że już nie kupię na ali nasion kwiatów jeżeli ktoś wysyła coś innego,a nie to co zamówione.Oczywiście były gwiazdki.

  Odpowiedz
 13. Kupiłem na aliexpres kondensator audio 3 farad przesyłka doszła uszkodzona.Posiadam protokół zniszczenia.Mimo elu prób moich wirozwiązania problemu z (aliexpres,selerem: go-go 1998) straciłem około 200PLn.

  nigdy zakupów przez Aliexpres

  Odpowiedz
 14. Kupiłem na aliexpres kondensator audio 3 farad przesyłka doszła uszkodzona.Posiadam protokół zniszczenia.Mimo elu prób moich wirozwiązania problemu z (aliexpres,selerem: go-go 1998) straciłem około 200PLn.

  nigdy zakupów przez Aliexpres

  Odpowiedz
 15. Towar na zdjęciu wyglądał rewelacyjnie.Rozmiar za mały choć zamówiłem o numer większy niż noszę.Wykonanie fatalne dużo nie obcinanych nici i zacinający się ekspres.Nie POLECAM.BADZIEWIE Widzieć przymierzyć i kupić Drożej ale być zadowolonym.

  Odpowiedz
 16. Cześć. Czy miał ktoś do czynienia z Singapore Post Speed Post? Od 10 dni nie mam żadnej informacji o statusie przesyłki. Ostatnia informacja mówi, że przesyłka została wysłana i od tamtej pory nic…
  Dzięki za informacje.

  Odpowiedz
  • Kupiłam torebkę i sprzedawca jej nie wysłał, zamknął sklep. Otworzyłam spór bo kończyła się ochrona i spór nadal trwa. Była jasna informacja ze po 25 będzie zamknięty a ewidentnie Ali nie chce zwracać pieniędzy i spór wisi !,

   Odpowiedz
 17. A ja mam bardzo dobre opinie o Aliexpress. Nigdy nie zdarzyło mi się być oszukanym, czego niestety nie mogę powiedzieć o Allegro gdzie kiedyś kupiłem o ile dobrze pamiętam klawiaturę Logitecha. Pieniądze ze sprzedaży miały iść na leczenie jakiegoś dziecka, a wszystko okazało się oszustwem i ani pieniędzy ani klawiatury. Fakt było to z 15 lat temu ale uraz pozostał.

  Odpowiedz
  • ale stary żeś odgrzal kotleta. To było dobre 15 lat temu jak jeszcze Allegro raczkowalo. Pamiętam to też i na drugi dzień dostałem od allegro maila żeby nie płacić. Co do Aliexpress pełną zgoda że łasi się do polskich klientów

   Odpowiedz
  • Ceneo należy do Grupy Allegro której nie w smak jest to że Polacy kupują na Aliexpress i teraz połącz fakty i zastanów się dlaczego sklepy typu Gearbest czy Aliexpress mają tak niskie noty na Ceneo:)

   Odpowiedz
 18. Nikt nie zdaje sobie sprawy ale Aliexpress to największa na świecie strona handlowa. Czy ktoś uwierzy jak powiem że jak są specjalne promocje to potrafią zrobić taki obrót w ciągu godziny co cały polski e-handel w ciągu roku?

  Odpowiedz
 19. Trend widac że chińskie sklepy interesują się polskim rynkiem ale nikt nie mówi dlaczego. Pamiętam jakieś kilka mięsięcy temu w mediach pojawiła się informacja jak to Allegro bardzo nie podoba się to że Polacy kupują na Aliexpress. Myśle że to bylo motorem dla Aliexpress zeby wejść mocno w polski rynek, bo skoro komys sie to nie podoba to znaczy musi być w tym biznes:) ot cała filozofia

  Odpowiedz
  • Nie dziw sie ze allegro sie boi bo to kasa im ucieka sprzed nosa. Zresztą jak ktos kiedyś powiedzial o tej sytuacji:”Angielska firma (właścicielami Allegro jest londyńska grupa funduszy inwestycyjnych) nie chce wpuścić chińskiej firmy na polski rynek”

   Odpowiedz
   • Allegro samo strzela sobie w nogę – sprzedawca musi 10 % prowizji zapłacić – nie dosyć , że od sprzedanego towaru to jeszcze od kosztu wysyłki! Przecież nikt nie będzie ze swojej marży tego płacił – jak zawsze zapłaci klient! Wystarczy porównać ceny w sklepach internetowych i spojrzeć na drożyznę na allegro.

    Odpowiedz
 20. i np odkurzacze marki Ilife są nawet 300 zł tańsze w oficjalnym sklepie Ilife na Aliexpress niz na polskim rynku tylko ten czas dostawy ja na swojczekalem prawie 1,5 miesiaca

  Odpowiedz
  • Czasem można wyhaczyć dobre okazje. Polecam kupować od sprawdzonych sprzedawców i patrzeć ile mają gwiazdek no i patrzeć na komentarze dotyczące konkretnego produktu. Bez watpienia Aliexpress to najtansze miejsce na zakupy

   Odpowiedz
  • Zakupiłem kamerę za 800 zł. Dostałem zepsuta sprzedawca przyznał że towar nie działa , ale koszty naprawy lub zwrotu ma pokryć ha około dodatkowo 200 zł. Spór i odwołanie z aliexpress przegrałem sprzedawca nie odpowiada Unitoptek. Oszust i kłamcą

   Odpowiedz
 21. Ja kupuję na Aliexpresie rzęsy. Wychodzi jakies 30% taniej niż w Polsce. W Polsce hurtownicy też kupują na Aliexpress i tylko naklejają na pudełka swoje loga. Wiem z pewnego źródła

  Odpowiedz
 22. Ja już dawno nie kupuje na alledrogo. Jak już musze kupic cos od sprzedawcy na alledrogo to dzwonie do niego i pytam czy nie ma jakiegoś sklepu internetowego gdzie taniej można kupic i w 90% przypadków mają swoje sklepy internetowe z ceną obniżoną o marże jakie bieże alledrogo. Przykład z dziś. Kupowałem piłkę do kosza Spalding 150. Na aledrogo 59 zł, w sklepie internetowym 39 zł. Dziękuję pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.