Miejska męska torba na laptop Travelon opinie

Dziś przetestujemy dla Was coś, co każdy posiadacz laptopa mieć powinien. Mowa o torbie. Osobiście noszę dedykowaną torbę do laptopa, ale niestety zmieszczę w niej tylko urządzenie i ewentualnie jakieś kanapki. Na nic innego po prostu nie ma miejsca. Stąd pomysł, aby sprawidź sobie torbę, która nie tylko będzie służyła do przenoszenia komputera, ale również spełni inne funkcje, jakie dobra torba spełniać powinna.  Po krótkim researchu (czyli obadaniu rynku) naszą uwagę zwróciły produkty amerykańskiej marki Travelon, ze względu na dodatkowe funkcje antykradzieżowe. Ale do rzeczy.

Torbę Travelon Anti-Theft Urban E/W Messenger Bag zamówiłem na Allegro od oficjalnego dystrybutora na Polskę. Od zamówienia do przyjazdu kuriera minęło niecałe 24h, więc dość szybko. Po rozpakowaniu, pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo dobra jakość wykonania, oczywiście za cenę prawie 300 zł oczekuje się właśnie takiej jakości. Pasek na ramię jest grubo wyściełany więc noszenie torby przez dłuższy czas nie narazi nasze ramię na odciśnięcia, jak ma to miejsce w tańszych torbach. Co do samego paska to uwaga, ma on wszytą stalową linkę, która stanowi zabezpieczenie przed jak to policja nazywa „przecinaczami”, czyli złodziejami, którzy przecinają paski toreb lub torebek i uciekają z łupem.

Jeśli mówimy już o funkcjach antykradzieżowych, to torba Travelon posiada również zabezpieczenie przed „rozpruwaczami”, czyli złodziejami, którzy wykorzystując ostre narzędzie i naszą nieuwagę, dostają się do wnętrza torby. Torba Travelon ma wszytą plecionkę ze stalowej linki, która zabezpiecza przed dostaniem się do wnętrza. Przyznam szczerze, że nigdy nie spotkałem sie z tego rodzaju zabezpieczeniami i zarówno dla mnie i reszty naszego zespołu jest to zupełna nowość. O ile dla kogoś kto nosi torbę tylko z domu do samochodu to może niepotrzebna funkcja, ale już dla kogoś kto przemieszcza się z laptopem po mieście, może okazać się niezwykle przydatna.

Dopełnieniem funkcji antykradzieżowych jest zabezpieczenie przed skanerami RFID. Sam posiadam kartę płatniczą tzw. „zbliżeniówkę” i do tej pory nie byłem świadom zagrożenia jakie niesie ze sobą jej niezabezpieczenie. Wystarczy, że ktoś posiada czytnik RFID, wtedy jest w stanie skopiować naszą kartę z odległości już 20 cm, więc w praktyce wystarczy, że ktoś zbliży się do nas w autobusie, tramwaju, czy po prostu w sklepie. Torba Travelon posiada kieszenie które blokują RFID.

Warto zwrócić również uwagę na zapięcia. Ich konstrukcja pozwala na takie zapięcie torby, aby dostanie się do jej wnętrza wymagało użycia dwóch rąk, a przynajmniej dłuższego kombinowania przy zamku, co znacznie utrudni złodziejowi jego zamiary.

Poza powyższymi funkcjami jest to stylowa torba, w której zmieści się laptop do 15,6″ (niestety większe się nie mieszczą, a szkoda) oraz przewidziano również miejsce na tablet. Kieszeń na tablet jest wyściełana specjalnym materiałem, który zabezpiecza ekran przed zarysowaniem.

Torby na laptop Travelon niestety występują tylko w kolorze czarnym.

 • Jakość wykonania odpowiada cenie
 • Pasek odporny na przecięcia
 • Konstrukcja odporna na przecięcia
 • Kieszenie z zabezpieczeniem RFID
 • Niewielka waga

 • Dostępna tylko w jednym kolorze

Rynek toreb na laptopy i tablety w Polsce jest dość szeroki. Rozpiętość cenowa również jest dość szeroka, począwszy od kilkudziesięciu złotych, na kilkuset kończąc. Torba na laptop amerykańskiej marki Travelon plasuje się w górnej półce cenowej i skierowana jest do klienta, który nade wszystko dba o bezpieczeństwo swojego sprzętu. Naszym zdaniem jest to najbezpieczniejsza torba dostępna na rynku. Antykradzieżowe rozwiązania bardzo nam się spodobały, a w połączeniu z bardzo wysoką jakością wykonania, torba na laptop/tablet Travelon zasługuje na 5+

Sklep Travelon

7 komentarzy do “Miejska męska torba na laptop Travelon opinie”

 1. Fajna torba. Ja często podróżuję i korzystam z różnych torb na kółkach oraz z walizek. Podobają mi się szczególnie te, które są dostępne w sklepie internetowym [wymoderowano reklamę]. Dobra torba to podstawa w czasie podróży.

  Odpowiedz
 2. Uważam że lepiej jest kupić plecak bo jest bardziej funkcjonalny i wygodniejszy. Zakładasz na plecy i wygodnie się przemieszczasz. Przynajmniej taka jest moja opinia że zamiast torby lepiej plecak

  Odpowiedz
 3. Ja mam. Jest ok.Wygodna i dobrze wykonana. Akurat brak innych kolorów nie uznałbym jako wade tak jak zrobiłt o autor tego posta

  Odpowiedz
  • Ja mam. Jest spoko, widać że wytrzymała jest. Nie ma niedoróbek jak w innych które miałem do tej pory. Dość pojemna w środku ma dobrze rozplanowane miejsce. Ogolnie jest ok

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.