Jak ukryć niedoskonałości skóry?

3 rady, jak poprawnie stosować korektor

Nieprawidłowe użycie korektora, takie jak nakładanie wielu grubych warstw, może tylko podkreślić niedoskonałości, zamiast je skutecznie ukryć. Dodatkowo, Twoja twarz będzie wyglądać niezdrowo, gdy wybierzesz zły odcień. Dowiedz się więc, jak stosować korektor, by Twoja buzia odzyskała nieskazitelny wygląd.

1. Przed nałożeniem korektora, wklep w skórę lekki krem lub bazę nawilżającą

Próba nałożenia korektora na wysuszoną skórę zawsze kończy się źle, nawet, gdy kupisz najlepszy na rynku korektor. Stan skóry decyduje o tym, czy makijaż wygląda dobrze, czy nie. W dodatku, kosmetyk nie będzie się trzymał na suchej skórze. Zanim więc przystąpisz do malowania się, zastosuj koniecznie bazę lub nawilżający krem, który nadaje się pod makijaż.

2. Użyj pędzelka lub korektora w sztyfcie

  • Nie nakładaj korektora palcem! Przenosisz w ten sposób bakterie, które na pewno nie poprawią wyglądu skóry.
  • Użyj pędzelka do korektora płynnego lub nakładaj korektor w sztyfcie bezpośrednio na twarz.
  • Pamiętaj, że korektor należy stosować punktowo, to znaczy tylko na krostki, przebarwienia i inne niedoskonałości, które chcesz ukryć.
  • Korektor możesz leciutko rozetrzeć za pomocą czystego, serdecznego palca, który jest delikatniejszy od palca wskazującego.
  • Jedna, najwyżej dwie warstwy korektora musi wystarczyć. Jeśli krostka jest nadal widoczna, potrzebujesz ciemniejszego odcienia lub kosmetyku lepszej jakości.

3. Kupując, dobierz właściwy odcień

  • Jeśli stosujesz podkład, to pamiętaj, że korektor stosuje się dopiero ‘na’. Kolory podkładu i korektora powinny być do siebie dobrane tak, żeby były w jednej tonacji (ciepłej beżowej lub zimnej różowej). Korektor powinien być trochę ciemniejszy od podkładu.
  • Do tuszowania krostek najlepsze są korektory zielone lub beżowe, do cieni pod oczami lepszy będzie jasny, cielisty odcień, a do przebarwień poleca się różowe, które dadzą bardzo naturalny efekt.

Właściwa pielęgnacja skóry  jest możliwa dzięki Derma Wand, wspaniałego kosmetycznego urządzenia, które usuwa przebarwienia, krostki i drobne zmarszczki oraz nadaje skórze młody i promienny wygląd.

Złota rada: Uśmiech i życiowy optymizm sprawiają, że w oczach ludzi wyglądamy dużo piękniej niż w rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.