CZ Shadow 2

Pistolet CZ Shadow 2 jest najbardziej oczekiwanym pistoletem 2016 r w Polsce. Śledząc fora dotyczące broni oraz zasięgając języka u dystrybutorów Ceska Zbrojovka, lista chętnych na ten model jest wyjątkowo długa. Zapewne bierze się to z bardzo dużej liczby pozytywnych opinii model SP-01 Shadow. Model Shadow 2 ( 9mm lub para jak kto woli) został jeszcze bardziej dopracowany, przy udziale czynnych zawodników IPSC. W nowym modelu zmodernizowano niemal każdy element. Wydłużono lufę do 120 mm, dodano dłuższą i regulowaną w pionie szczerbinkę. Produkcja Shadow 2 jest w większości zautomatyzowana, co czyni produkcję powtarzalną. Producent deklaruje, że Shadow II jest bardziej odporna na korozję, warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

 

Pistolet CZ Shadow 2 opinie

Zdaniem zawodników IPSC największą różnicę zauważymy w pracy spustu. Krótki reset, opór w początkowej fazie długi ale dający wrażenie pełnej kontroli, druga faza już z większym oporem ale nadal z idealną kulturą. Po strzale lufa szybko wraca do swojej  pierwotnej pozycji.

CZ Shadow 2

CZ Shadow 2 opinie

CZ Shadow 2 to efekt niemal 2 letnich badań.  Jest to model, do którego producent zapowiedział największą ilość akcesoriów dodatkowych.
Na Polskim rynku jak na razie królują wersje kolorystyczne nazwane Urban Desert. Nie będę się wypowiadał nad ich „atrakcyjnością” to to indywidualna kwestia (jedni wolą blondynki, drudzy brunetki, trzeci rude a i są tacy co lubią łyse). Mnie osobiście bardziej odpowiada wersja niebiesko-czarna.

Największym minusem CZ Shadow 2 jest jej dostępność. W Polsce jest kilka sklepów, które dostały po kilka sztuk, więc szybko licząc jest ich obecnie góra 40 w Polsce. Najgorsze jest to, że daty dostaw są co i raz przekładane, jest to niezwykle irytujące. Sam czekam na swoją już drugi miesiąc. Miały być w październiku, a tu zonk i prawdopodobnie w tym roku (2016) ich już nie będzie. Mimo wszystko jestem dobrej myśli bo podobno Czesi lubią się mylić w kwestii terminów dostaw.

Cena pistoletu Shadow 2 oscyluje w granicach 3990 zł-5000 zł, w zależności który sklep jest bardziej pazerny. W cenie 3990 zł jest bardzo dobra propozycja.  Jeśli macie jakieś pytania, lub chcecie wyrazić swoje opinie na temat CZ Shadow 2, to zachęcamy do komentowania.

 

9 komentarzy do “CZ Shadow 2”

  1. Niech ktoś napisze ten kto strzela roznice miedzy Shadow 1 a Shadow 2. Wyglada fajnie ale najwazniejsze jak to strzela?? Jestem ciekaw opinii kogos kto oddal z tego juz kilka tys strzalow

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.