9 rzeczy które uszczęśliwiają

W ostatniej dekadzie naukowcy przeprowadzili wiele badań, których celem było odkrycie, co nas najbardziej uszczęśliwia. Wakacje, nowe hobby, pieniądze, zakupy czy coś innego? Sprawdź, jakich 8 czynności przyczynia się do naszego szczęścia. Nie uwierzysz, jak łatwo można wiele w swoim życiu zmienić na lepsze.

Jak poczuć się lepiej? Zobacz!

1. Sporządzanie listy celów długo- i krótkoterminowych

Im bardziej aktywni jesteśmy i im więcej celów sobie stawiamy i realizujemy, tym bardziej czujemy się szczęśliwi.

Rozejrzyj się wokół: osoby szczęśliwe podejmują się wielu zadań i projektów – budują żaglowce, tworzą symfonie, dbają o ogród…

2. Planowanie tygodniowych posiłków

Powszechnie wiadomo, że brak witamin i minerałów przyczynia się do złego nastroju.

Dobrze opracowane menu jest źródłem mikro- i makroskładników niezbędnych dla organizmu, wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie musisz sporządzać dokładnego planu diety – wystarczy, gdy zaplanujesz odpowiednio zróżnicowane posiłki.

3. Planowanie wakacji

Badania udowodniły, że wakacje uszczęśliwiają nas już w fazie planowania. Jeśli zaplanujesz wakacje co do każdego szczegółu osiem tygodni wcześniej, będziesz cieszyć się z każdej przygody, jaka trafi Ci się przed nimi.

4. Planowanie wyjść ze znajomymi

Dbanie o relacje z najbliższymi, spędzanie czasu z pozytywnie nastawionymi ludźmi i pomaganie innym wpływają na poziom naszego szczęścia. Wszystko, co robimy z ochotą, zwiększa naszą satysfakcję.

5. Wypróbowywanie nowego hobby co trzy miesiące

Czynności wykonywane w czasie wolnym podnoszą poziom satysfakcji, a każde nowe hobby daje możliwość postawienia sobie nowych celów – więc jest to klucz do szczęścia.

Ponadto nowe hobby oznacza także okazje do spotykania nowych ludzi.

6. Wyłączanie się

Każdy potrzebuje kilku minut dziennie, żeby się „zresetować”. Każdego dnia znajdź chwilę, żeby się zrelaksować: utnij sobie krótką popołudniową drzemkę, wyjdź na spacer, posłuchaj muzyki, medytuj, wykonaj ćwiczenia oddechowe…

7. Regularne uprawianie seksu

Regularne uprawianie seksu (od jednego razu w miesiącu do kilku razy tygodniowo) jest tak samo satysfakcjonujące jak wysoka podwyżka. Do takich wniosków doszli naukowcy z Dartmouth.

Nadal jednak nie wiadomo, czy osoby szczęśliwe częściej uprawiają seks, czy są szczęśliwe, bo go uprawiają…

8. Ćwiczenia!

Niezależnie od tego, w jakim celu ćwiczysz – aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów, poprawić stan swojego zdrowia czy tylko samopoczucie – okazało się, że dzięki ćwiczeniom dbasz o zdrowie i samopoczucie.

9. Miłość

Czasem uszczęśliwia, a czasem ogłupia ale jedno jest pewne, że gdy jesteśmy zakochani, czujemy się tak jak byśmy byli w stanie przenosić góry. Motylki w brzuchu to cudowne uczucie.

 

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.