5 zasad dietetycznych dla mężczyzn

Zrzuć szybko nadwagę!

Kto powiedział, że diety są tylko dla kobiet? Zasady zdrowego odżywiania dotyczą wszystkich, także mężczyzn. Trudno jednak odnaleźć się w gąszczu diet i porad specjalistów ds. żywienia. Sam już nie wiesz, co można, a czego nie. Dlatego w oparciu o najskuteczniejsze sposoby zrzucania wagi, stworzyliśmy 5 przykazań, które pomogą Ci wyrzeźbić ciało przed nadejściem lata!

Jak schudnąć? To pytanie zadają sobie miliony ludzi na całym świecie. Skoro dotyczy ono zazwyczaj tego samego problemu, ludzie ci dostają mniej więcej taką samą odpowiedź.

Ale stając później na wadze, nie zawsze osiągają takie same rezultaty, dlatego czasem na problem należy spojrzeć z innej perspektywy.

Aby osiągnąć sukces, musisz wziąć pod uwagę doświadczenia własne i innych osób, a także znaleźć wszystkie elementy wspólne dla mężczyzn, którym udało się schudnąć. Wspólne doświadczenia i informacje z pola bitwy, w której największym wrogiem są kilogramy, to idealne źródło wiedzy dotyczącej walki z nadmiernymi kilogramami.

1. Nie kupuj przetworzonych zbóż i cukru

96% mężczyzn, którym udało się schudnąć, zrezygnowało z tych składników. Twoja nowa lista zakupów nie powinna zawierać białej mąki (typ 500), napojów gazowanych, słodyczy i słonych przekąsek, takich jak chipsy i krakersy. W takim jedzeniu jest nie tylko mnóstwo węglowodanów, ale także wpływają one na poziom cukru we krwi. Po ich zjedzeniu poziom cukru nagle wzrasta, a później dramatycznie się obniża. Powoduje to zły nastrój i nieznośny głód.

Dlatego powinieneś unikać wszystkich produktów zawierających cukier i przetworzone zboża.

2. Spożywaj więcej białek, „zdrowych tłuszczów”, posiłków bogatych w błonnik i pełne ziarno

Białka zapewniają Ci uczucie sytości i stanowią podstawę do kształtowania i utrzymywania tkanki mięśniowej.

Tłuszcze także zapewniają uczucie sytości, a posiłek dzięki nim jest znacznie smaczniejszy.

Błonnik również gwarantuje uczucie sytości i spowalnia wchłanianie węglowodanów przed układ krążenia. Dzięki temu unikniesz uczucia zmęczenia, które często towarzyszy byciu na diecie, i będziesz miał energię na cały dzień.

Ostatnie składniki perfekcyjnego menu to owoce i warzywa, które zawierają dużo błonnika i antyoksydantów.

3. Nigdy, ale to NIGDY nie zapominaj o śniadaniu

Inne przykazanie, którego słuszność potwierdzili naukowcy i wszyscy świetnie zbudowani mężczyźni, nakazuje regularnie spożywać śniadania.

Każdego ranka czeka na Ciebie długi i męczący dzień, potrzebujesz więc odpowiedniego paliwa. Po kolacji i przez całą noc pozostajesz bez jedzenia jakieś osiem godzin.

Nie potrzeba naukowców, aby dowiedli, że śniadania są tak ważne, ale jedno z badań miało na celu sprawdzić, jaki rodzaj śniadań jest najskuteczniejszy.

Ustalono, że osoby spożywające śniadanie bogate w białko i o wartości przewyższającej 610 kalorii stracili w osiem miesięcy o wiele więcej kilogramów niż te, które rano przyjmowały tylko 290 kalorii i mniej białek.

Mimo, że ten brak kalorii nadrobiły pod koniec dnia, osoby spożywające bardziej syte śniadanie straciły średnio 20 kg i było im łatwiej trzymać się zasad i diety.

4. Podnoś ciężary trzy razy w tygodniu

Podnosząc ciężary, szybciej spalisz kalorie i poprawisz swój metabolizm nawet na 48 godzin po treningu. Jedyny problem polega na tym, że mężczyźni walczący z nadwagą wstydzą się chodzić na siłownię.

Rada: kup kilka lżejszych i tanich ciężarków i zacznij ćwiczyć w domu, na podwórku, w garażu lub piwnicy. Następnie wybierz taką siłownię, w której poczujesz się dobrze i do której będziesz chciał wracać.

5. Motywacja

Ci, którzy ją mają, nazywają ją czynnikiem x. Bez niej żadne z powyższych przykazań nie zostanie wprowadzone w życie. Pamiętaj, że wszystko jest w głowie!

Najpierw głowa, później kilogramy. Niektórzy mężczyźni czerpią motywację z częstego ważenia się i dobrych, bo coraz niższych wyników, inni przyklejają do lodówek zdjęcia otyłych facetów.

Sam siebie znasz najlepiej i wiesz, co Cię zmotywuje. Pamiętaj, że wszystko jest łatwiejsze, kiedy masz towarzystwo. To samo dotyczy odchudzania. Większość mężczyzn zdobywa motywację dzięki kolegom, którzy także mają problemy z nadwagą.

Warto próbować!

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.