Vicks SymptoMed Complete swojego czasu był dość prężnie reklamowany w tv. To kolejny na  rynku mix substancji czynnych, bowiem w swoim składzie zawiera dobrze nam znany paracetamol (500mg), będący lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dodatkowo znajdziemy w nim chlorowodorek fenylefryny (10mg), który pomaga na udrożnienie nosa.  Trzecia substancją czynną jest gwajafenezyna (200 mg) stosowana przy tzw. mokrym kaszlu.

Producent zalecy aby po Vics Symptomed Complete sięgać w momencie kiedy występują  praktycznie wszystkie objawy przeziębienia/grypy czyli gorączka, kaszel i nieżyt nosa.
Powiem szczerze, że Vics SymptoMed Complete jest zawsze w mojej apteczce i zapewne jak wiele osób popełniałem ten błąd, że zażywałem go od razu jak pojawiły się pierwsze symptomy przeziębienia np. tylko podwyższona temperatura. Myślę, że swoją opinię powienien napisać farmaceuta lub lekarz, czy wolno tak robić? Czy można zażywać ten lek jeśli występuje u nas tylko jeden objaw lub tylko dwa objawy grypy?

Vicks SymptoMed Complete sprzedawany jest w saszetkach, których w opakowaniu znajdziemy 5 lub 10, w zależności od wielkości opakowania. Saszetkę należy rozpuścić w 250 ml gorącej wody. Otrzymamy wówczas gotowy do spożycia napój o smaku cytrynowym.

Vicks SymptoMed Complete można kupić bez recepty, a jego koszt to około 13 zł za 10 saszetek.

W ciągu doby producent zaleca nie przekraczać 6 saszetek. Nie należy go również podawać osobom poniżej 12 roku życia.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś dodać coś od siebie w temacie tego leku, napisz proszę opinię w komentarzu.