W swoim mini laboratorium testowaliśmy już dwa mopy, oba parowe, tym razem przyjrzymy się zwykłemu, choć może nie tak do końca zwykłemu mopowi o nazwie Titan Twist Mop, którego reklamę można zobaczyć w TV.

Mop zapakowany jest w pudełko, którego wielkość sugeruje że trzeba będzie go złożyć.

Titan Twist Mop

Titan twist Mop opinie

Po wyjęciu z pudełka, okazuje się że przypuszczenia były słuszne, bowiem mop składa się z czterech elementów.

Titan Twist Mop

Samo złożenie mopa jest bardzo proste i intuicyjne, wszystko jest dobrze spasowane i sprawia wrażenie bardzo solidnego. Jak na produkt made in china to plastiki są twarde i sztywne, nic się nie wygina co wróży długie użytkowanie.

Najważniejszą częścią mopa jest powierzchnia, która styka się z czyszczoną powierzchnią. Tutaj mamy do czynienia z mikrofibrą dość dobrej jakości. Wiedzieć bowiem należy, że mikrofibra mikrofibrze nie równa i na rynku są produkty lepszej i gorszej jakości. Dodatkowo ta mikrofibra pochłania wodę do wewnątrz (do części zamszowej). Dzięki temu zabiegowi producentowi udało się wyprodukować mop, który nie kapie.

Do największych wad mopów płaskich jest słaba jakość powierzchni czyszczącej. Według producenta nakładkę z mikrofibry można prać w pralce 500 razy, zanim utraci ona swoje właściwości. Szybko licząc, jeśli nakładkę byśmy prali co 2 dni to powinna starczyć na prawie 3 lata.  Tyle teorii, ale w praktyce nie chce mi się w to wierzyć, ale nawet jeśli przymkniemy oko na deklaracje producenta, to nawet jeśli mop wytrzyma 3 lata to byłby bardzo dobry wynik w porównaniu z marketowymi egzemplarzami.

Titan Twist Mop

W tradycyjnych mopach tego typu dość irytującą sprawą jest przesuwająca się wkładka z mikrofibry, w Titan Twist Mop zastosowano bardzo prosty patent, który trzyma mikrofibrę na swoim miejscu.

Titan Twist Mop

Bardzo fajną funkcją jest głowica 360o.
Titan Twist Mop opinie i cena

Pozwala ona na takie manewrowanie mopem, że bez trudu można dostać się w każdy zakamarek, ale najważniejszą sprawą podczas testu była możliwość wyczyszczenia podłogi przy cokołach. Zwykłym (okrągłym, frędzlowym) mopem nie da się tego zrobić dokładnie

Titan Twist Mop

No dobra dość tego przynudzania. Do tej pory ten mop nie wniósł nic nowego, najlepsze dopiero przed nami.

Test Titan Twist Mop

Użytkując mopa przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że bierzemy wiadro, lejemy wodę, moczymy mopa, potem go wyżynamy w sitku. W przypadku Titan Twist Mop, słowo wyżymanie nabiera zupełnie nowego znaczenia. zresztą zobaczcie jak to się robi.

 

My przyzwyczajeni jesteśmy to tradycyjnego używania mopa, czyli do zanurzania go w wiadrze. W przypadku Titan Twist Mop wiadro musi być podłużne. Nasze wiadro było niestety dla mopa za małe, ale dzięki systemowi, który widać na powyższym filmiku można mop delikatnie „zmniejszyć”

Titan Twist Mop

Dodatkową zaletą Titan Twist Mop jest możliwość jego płukania bezpośrednio pod bieżącą wodą, bez pomocy wiadra. I tą zaletę producent eksponuje w reklamie, my jednak siłą przyzwyczajenia wolimy robić to tradycyjnie.

Na nic zdadzą się wszystkie systemy wyciskania i bajery, jeśli mop nie będzie spełniał podstawowej funkcji, czyli nie będzie dobrze mył podłogi.

Do naszego testu przygotowaliśmy podłogę, choć może „przygotowaliśmy” to złe słowo bo nic z nią przez tydzień nie robiliśmy. Dwójka małych dzieci stworzyła dla tego mopa prawdziwy poligon doświadczalny.

Na poniższym filmiku widać jak mop radzi sobie z 4-dniowym zaschniętym jogurtem jagodowym.


Jak widać jest ok, może nie tak jak w reklamie, że za jednym pociągnięciem wszystko jest czyste, ale tego zaschniętego jogurtu zwykłym mopem ciężko było by się pozbyć, a na pewno trwało by to dłużej.

[poll id=”19″]

Titan Twist Mop – cena

Mop kosztuje 119 zł. Za tą ceną idzie wszakże wysoka jakość wykonania mopa i  mikrofibry, ale zdecydowanie nie jest to mop dla biednych. Z drugiej strony jak popatrzę na moje stare mopy, które zalegają w komórce i podliczę ich koszt i to że już praktycznie do niczego się nie nadają, to może faktycznie lepiej kupić raz coś dobrego?

Oryginalny Titan Twist Mop kupisz tutaj