Dziś przetestujemy dla was telefon dla dziecka z GPS aQooQoo LOCO.

Pierwsze wrażenie po otwarciu skądinąd bardzo ładnego i estetycznego pudełka jest „ojej jaki on malutki”. Po chwili dociera do nas, że to przecież telefon dla dziecka. Jego wymiary to 85 x 48 x 12 mm. W skład zestawu oprócz samego telefonu i baterii wchodzi również kabel usb, ładowarka sieciowa, etui na smyczy oraz instrukcja w języku polskim. Sama bateria ma pojemność 600mAh i zapewnia do 7 godzin rozmów i do 120 godzin czuwania.

Telefon posiada kolorowy 2″ wyświetlacz oraz 5 przycisków, z czego 4 można zaprogramować aby dzwoniły do zdefiniowanych przez opiekuna osób. Nam najbardziej spodobała się funkcja, w której opiekun może zdefiniować do 22 numerów, które będą mogły połączyć się z telefonem dziecka. Pozostałe numery po prostu będą odrzucane. Kolejną ciekawą funkcją jest lokalizacja GPS. W praktyce wygląda to tak, że opiekun wysyła sms na telefon dziecka, a telefon dziecka odpowiada smsem podając link do mapy pokazującej pozycję, w której aktualnie się znajduje.

Ciekawą funkcją z punktu widzenia bezpieczeństwa naszego dziecka jest funkcja podsłuchu. Opiekun może wysłać na telefon dziecka specjalny sms, który uaktywni głośnik w telefonie i tym samym pozwoli nam słuchać, co dzieje się w otoczeniu dziecka.

Jeśli o bezpieczeństwo samego telefonu to jest on zabezpieczony w dość oryginalny sposób albowiem za każdym razem gdy ktoś włoży do niego inną kartę SIM, wtedy telefon sam wysyła sms do opiekuna ze swoim aktualnym numerem telefonu. Jeszcze jedną ciekawą funkcją jest możliwość zdalnego wyłączenia lub zablokowania telefonu. Wystarczy wysłać na niego specjalny SMS.

A oto jak opisuje telefon jego pomysłodawca Pan Krzysztof Surgut- „aQooQoo został stworzony w oparciu o analizę najczęstszych problemów i obaw, jakie napotykają rodzice kupując pierwszy telefon komórkowym swoim dzieciom. Koszty rozmów, kradzież, brak kontroli czy kontakt z nieznajomymi, to tylko niektóre z wymienianych obaw, jakie mają dorośli, dając dziecku do ręki telefon. Postanowiliśmy wyjść temu zagadnieniu na przeciw i stworzyliśmy urządzenie, które od początku do końca jest dostosowane (zarówno pod względem manualnym jak i funkcjonalnym) do potrzeb dzieci, jednocześnie dając możliwość pełnego nadzoru nad tym jak i kiedy telefon jest wykorzystywany”

Naszym zdaniem cena telefonu 299 zł jest adekwatna do jego jakości oraz funkcji, które posiada.

[success]

  • Wysoka jakość wykonania
  • Prostota obsługi dla dziecka
  • Bogate funkcje dla opiekunów
  • Atrakcyjna cena

[/success]