Starazolin opinie o kroplach do oczu

Każdy kto prowadzi serwis internetowy, wie ile czasu trzeba ślęczeć przed monitorem. Firmy farmaceutyczne o tym doskonale wiedzą i zdają sobie sprawę, że prędzej czy później zapewne większość z nas będzie miała problem ze wzrokiem. Niniejszym otwieramy cykl opinii o produktach poprawiających stan naszych oczu. Na pierwszy rzut idą krople Starazolin (czerwone), których reklamę możemy zobaczyć w reklamach tv. Producentem leku jest znana nam wszystkim Polfa. Krople występują w różnych opakowaniach, ale chyba najpopularniejszym jest opakowanie z ampułkami 2×5 ml (0,5mg/ml).

Substancją aktywną lub jak kto woli czynną w kroplach Starazolin jest tetryzolina, a 1ml kropli zawiera 0,5 mg chlorowodorku tetryzoliny.

Czym tak właściwie jest tytrozelina. Zapewne jak napiszę, że jest ona aminą sympatykomimetyczną, większości nic nie powie, więc po chłopsku mówiąc substancja ta, kiedy ją zakropimy do spojówki, zwęża naczynia krwionośne, a co za tym idzie zmniejsza przekrwienie i obrzęk spojówek.

Proszę jednak nie myśleć, że Starazolin ma działać wyłącznie na oczy zmęczone gapieniem się w monitor. Jest wiele innych czynników, które powodują w/w symptomy np. chlorowana woda w basenie, kurz, dym czy też kosmetyki na które jesteśmy uczuleni.  Osoby uczulone z przekrwionymi oczami również powinny odnieść ulgę po zastosowaniu Starazolin.

Starazolin dawkowanie

Wg. ulotki zwykle należy wkropić 1 do 2 kropli leku, 2 do 3 razy na dobę. Bardzo ważne, żeby u dzieci unikać długotrwałego stosowania.

Starazolin przeciwskazania

Tutaj producent jasno określa to w 4 punktach

 1. Jeżeli pacjent jest uczulony na substancję czynną
 2. U dzieci poniżej 2 roku życia nie wolno stosować Stanazolin
 3. W przypadku jaskry lub innego ciężkiego schorzenia ocu
 4. W czasie ciąży i karmienia piersią

Starazolin na mnie działa bardzo dobrze. Po 12 godzinach przy komputerze oczy mało nie wypadną mi z orbity (tak jet teraz). Po zastosowaniu leku czuć znaczną ulgę. Wcześniej używałam Visine, które zawierały tę samą substancję czynną ale były droższe. A jak mówili w którejś reklamie – „Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać”

 

12 komentarzy do “Starazolin opinie o kroplach do oczu”

 1. Popieram pozytywną opinię o Starazolinie- najtańszy, najlepszy , no i polski, a ja też popieram polskie produkty. Od kilku lat używam wersji „czerwonej”. A tak przy okazji..jeżeli któryś z panów zażywa profilaktycznie Prostamol uno, to powinien zajrzeć do netu i poszukać polskiego wyrobu MenProst. Substancja czynna taka sama, a jest o połowę tańszy.

  Odpowiedz
 2. ostatnio dotknęłam okolicy oka palcem, którym wcześniej kroiłam papryczkę chilli ;/ pieczenie i ból nie do opisania! mama miała akurat krople Starazolin niebieskie, zakropiłam szybko oko i pomogły, także mogę je śmiało polecić 😉

  Odpowiedz
 3. Przeswietliłem oczy na spawarce. Obudziłem się w nocy z bólem niedotrzymania pieczeniem i zaczerwienienie oczu. Pomogły mi tylko krople Starazolin czerwone dwa razy zakropiłem nimi dwa razy oczy w wszystko nastąpiło

  Odpowiedz
 4. jedne z najlepszych kropli jakie wyprobwalam w przecigu ostatnich kilku miesiecy! jako jedyne mnie nie uczulily a jednoczesnie do brze nawilzyly oczy i zlikwidowaly uczucie piasku pod powiekami, z ktorym borykalam sie bardzo dlugo

  Odpowiedz
 5. mi bardzo podpasowały te krople, świietnie się sprawdzają jak czasem moje oczy są przemęczone długą pracą przed komputerem 😉

  Odpowiedz
 6. KOLEJNY NIEPOTZRBNY MEDYKAMENT. A NIE POMYSLELISCIE ZEBY SOBIE ROBIC PRZERWY W PRACY PRZED EKRANEM????WYSTARCZY ODPOWIEDNIA HIGIENA OKA I ZADNE KROPLE NIE SA POTRZEBNE!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 7. Ja zawsze kupuje polskie leki. Akurat w tym przypadku dobrze jest napisane bo visine ma ten sam składnik ale robi je zagraniczna firma dlatego jest drozszy. Polfa to światowej klasy producent leków i jesli cos jest robione w Polsce to wybieram zawsze polskie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.