Renovator Opinie

Renovator opinie

W związku z licznymi prośbami dotyczącymi naszej opinii dotyczącej renovatora, postanowiliśmy przetestować dla Was to elektronarzędzie.

Renovator wraz z zestawem podstawowych akcesoriów (dodatków jest 15) zapakowany jest w solidną walizkę, wykonaną z grubego plastiku.

Renovator w walizce
Renovator w walizce

Samo urządzenie bardzo przypomina szlifierkę kątową, ale bez charakterystycznej dla niej osłony tarczy. Wraz z urządzeniem w wersji podstawowej otrzymaliśmy zestaw akcesoriów, a w tym:
1x E-Cut Blade – ostrze do metali, drewna,
1x Semi Circular Grout Blade – półokrągła nakładka szlifująca
1x E-Scraper Blade – skrobaczko-łopatka, nakładka do drewna, plastiku, gipsu, do linoleum, do ściągania starych fug przy wannie,
1x Semi Circular Saw Blade – półokrągła nakładka do cienkiego metalu, plastiku,  drewna, gipsu,
1x Delta Sanding Pad – podkładka ścierająca, na którą umieszczamy papier ścierny,
1x Bufer Pad – nakładka polerująca ,
9x różnej grubości papierów ściernych,
1x Allen Key – klucz imbusowy,
W walizce znajdziemy również nasadkę do której można podłączyć rurę odkurzacza.

Renovator

Nakładki umieszczone są na specjalnym breloczku, dzięki temu łatwiej jest je trzymać w jednym miejscu i ryzyko zgubienia którejś maleje praktycznie do 0. Samo urządzenie jest dość poręczne i lekkie (1,5 kg), więc dłuższa praca nim nie jest tak męcząca. Jego moc to 250W a zakres drgań głowicy wynosi od 8500 do 21000 na minutę. Tutaj warto podkreślić, że Renovator nie obraca głowicy, jak jest to w przypadku szlifierki kątowej, a jedynie powoduje jej drganie w niewielkim zakresie (2,8 stopnia)

Obsługa urządzenie jest intuicyjna i sprowadza się jedynie do przykręcenia interesującego nas akcesoria do głowicy.

Renovator

Głowica urządzenia Renovator
Głowica urządzenia Renovator

Z tym nie powinna mieć problemu nawet osoba, która z elektronarzędziami nie jest zaznajomiona. Jeśli mielibyśmy wskazać jakąś wadę tego urządzenia to z pewnością to, że jest głośne, więc przy dłuższej pracy należy nosić ochronniki słuchu. Cena również mogłaby być niższa (w chwili pisania tego testu Renovator kosztował 399 zł)

Renovator

Załączonymi akcesoriami udało nam się bez problemu:

  • przeciąć plastikową rurkę
  • przeciąć miedzianą rurkę fi 12
  • wyciąć kwadratowy otwór w kartongipsie
  • wyrznąć otwór w osłonie wanny z płytek ceramicznych
  • wypolerować drewniany stół
  • usunąć wystający gwóźdź z huśtawki osiedlowej

Renovator można doposażyć w dodatkowe akcesoria, co uczyni go jeszcze bardziej uniwersalnym.

Dodatkowe akcesoria do Renovatora
Dodatkowe akcesoria do Renovatora

Renovator zaskoczył nas wszechstronnością zastosowania. Podstawowe akcesoria pozwalają na wykonanie większości prac domowych. Jedyną wadą urządzenia jest jego dość głośna praca.

  • Wszechstronność
  • Łatwość użytkowania
  • Dociera tam gdzie inne urządzenia mają problem
  • Można nim pracować w 'niewygodnych’ miejscach
  • Solidnie wykonane akcesoria dodatkowe

  • Głośna praca
  • Dość wysoka cena

Dostępna jest nowa wersja Renovator DELUXE – kliknij tutaj.

Sklep

 

18 komentarzy do “Renovator Opinie”

  1. Koncepcja urządzenia dobra, gorzej z wyonaniem. Moje pierwsze odczucia po użyciu urządzenia. Po pierwsze dość szybko silnie się nagrzewa w przedniej metalowej części. To spowodowało że musiałem stosować przerwy w pracy narzędzia. Mam zastrzeżenia co do jakości ostrzy, a szczególnie tarczy diamentowej HP40 (szybko ulega zeszlifowaniu w kontakcie z zaprawą, a ma podobno radzić sobie z glazurą) i półokrągłej tarczy HP37 w zastosowaniu do płyt paździerzowych (całkowita klapa). Najlepiej oceniam ostrze E-Blade HP32 daje się nim coś uciąć. Może gdyby zęby HP37 były wykonane jak w HP32 byłby z niego pożytek w zastosowaniach do drewna. Podsumowując: gdyby urządzenie mniej się nagrzewało i miało lepsze narzędzia byłby to ideał. Zakupu nie żałuję, ale jestem świadom jego niedostatków. Do pewnych zastosowań jest niezastąpione.

    Odpowiedz
  2. Jakie materiały można tym ciąć – czy wszystkie? W reklamie jest to kartongips, fugi, linoleum. Mam starą rurę w ścianie – czy tym to wytnę? Z góry dziękuję za informację? Czy nasadki się tepią – co wtedy?

    Odpowiedz
    • Lidia, naszym zdaniem ze starą rurą powinien sobie poradzić. Jeśli nasadki się zużyją, można dokupić zapasowe (widzieliśmy takie w jednym z dużych hipermarketów budowlanych)
      Pozdrawiamy

      Odpowiedz
  3. Mam od 3 tygodni, wyremontowałem nim całą łazienkę. Dla mnie w sumie najwazniejsze bylo to ze dobrze i rowno sie wycina dziury w kartongipsie. Bardzo dobrze usuwa fugi, i stary silikom bo z tym najwiecj pracy bym mial. Ogolnie polecam

    Odpowiedz
  4. Mam kupielm po przeczytaniu tego artykułu. Urządzenie jest w porządku ale glosne jest ale jesli chodzi o prace to daje 5 gwiazdek bo mozna nim wykonac duzo rzeczy co zwyklą szlifierką nie ma jak podejsc. Ja jestem zadowolony

    Odpowiedz
    • Ewa nie widzimy żadnych przeciwwskazań, jednak wcześniej proponujemy potrenować na jakimś materiale do zniszczenia:)

      Odpowiedz
    • Dodamy jeszcze, że zależy na jakiej nakładce się pracuje. Wibracje ze starej stalowej rury, która nie jest sztywno przymocowana do ściany mogą się przenosić na urządzenie, dlatego wtedy trzeba uważać i mocniej trzymać

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.