Mamy wiosnę, idzie lato i gołym okiem widać wzmożony ruch w salonach urody. Klientki zaczynają bardziej dbać o paznokcie (zwłaszcza te u nóg), rzęsy i włosy. Jak szybko zmienić fryzurę wie każdy, wystarczy obciąć włosy, zafarbować i voila. Co kiedy mamy krótkie włosy i chcemy je sobie przedłużyć? I tutaj z pomocą przychodzi usługa zwana przedłużaniem włosów. Mało kto wie, że przedłużanie włosów modne było już w starożytnej Grecji, więc Ameryki tu nie odkrywamy. Odkrywamy za to nową metodę, przedłużania włosów – kanapkową lub jak kto woli plasterki lub z ang. tape on.

Przedłużanie włosów Ciechanów

Przedłużanie włosów metodą kanapkową – na czym to polega?

Przedłużanie włosów „na plasterki” polega na doczepianiu a właściwie rzecz ujmując na doklejaniu pasemek włosów na przeźroczystej taśmie o długości kilku centymetrów. W metodzie kanapkowej, pasemka doklejane są do włosów naturalnych tuż przy skórze głowy. Metoda kanapkowa znana jest z tego, że gwarantuje naturalność fryzury i jej lekkość.

W swojej pracy do przedłużania włosów używam najwyższej jakości naturalnych włosów indyjskich, które po skończonym zabiegu, można dowolnie stylizować (suszyć suszarką, kręcić na lokówkę, prostować prostownicą). Taśmy są bardzo lekkie i niewidoczne. Do ich założenia nie używa się chemii, wysokich temperatur czy dodatkowych obciążających włosy elementów,  to przekłada się oczywiście na komfort noszenia doczepionych włosów (włosy się nie plączą i nie kołtunią).

Metoda kanapkowa zyskuje coraz więcej zwolenniczek, gdyż jest to najmniej inwazyjny sposób przedłużania włosów.

Anna Dębska

Właścicielka, PRO Anna Dębska

Dla kogo metoda kanapkowa i ile to kosztuje?

Niestety łysi panowie nie skorzystają z tej metody przedłużania włosów 🙂 A tak na poważnie To Twoje włosy muszą mieć co najmniej 15 cm długości aby z powodzeniem zastosować tę metodę. Pozostaje jeszcze kwestia finansów. W Warszawie za przedłużenie włosów metodą kanapkową przyjdzie nam zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. W tej cenie natomiast otrzymamy długie, słowiańskie włosy dziewicze, które uchodzą za najdroższe na rynku. Najczęściej jednak wybierane są włosy indyjskie, które jeszcze lepiej nadają się do przedłużania tą metodą a koszt założenia do 20 pasemek oscyluje w granicach 700 zł (cena w Ciechanowie). Za każde kolejne pasemko przyjdzie nam zapłacić ok. 40 zł. Z reguły jednak zakłada się 15 do 20 pasemek. Włosy mają różne długości, wiec wszystko ustala się na konsultacji, która w renomowanych salonach urody jest darmowa.

Pamiętać należy, że tasiemki, na które przyczepione są włosy obniżają się wraz ze wzrostem naszych naturalnych włosów, dlatego co kilka tygodni należy umówić się na „podciągnięcie pasemek„. Koszt takiej usługi to około 200 zł

Jak przygotować się do zabiegu i jak pielęgnować włosy przedłużane na plasterki (metodą kanapkową)

Przygotowanie do założenia włosów nie wymaga specjalnych przygotowań, oprócz umycia włosów specjalnym szamponem oczyszczającym np. Joanna CleanPro Complex. W dobrych salonach, przed zabiegiem, taki szampon otrzymasz gratis.

Do pielęgnacji włosów, a właściwie do ich rozczesywania nie stosujemy tradycyjnego grzebienia. Należy zaopatrzyć się w specjalną szczotkę do włosów przedłużanych (z dzika).