Podkład ten jest podkładem, który na dobre zadomowił się w moim kufrze z kosmetykami. Jest to nowa wersja podkładu Make Up For Ever HD, którego nigdzie nie można już kupić. Przeznaczony jest dla cery normalnej lub suchej. Pojemność kosmetyku to 30 ml. Zamknięty w plastikowej eleganckiej buteleczce z obrączką, posiada pompkę, przez co jest bardzo wydajny.

Podkład Make Up For Ever Ultra HD ma bardzo delikatny zapach, co uważam za ogromny plus. Konsystencja produktu jest bardzo lekka, łatwo się rozprowadza, ale nie możemy tego robić wolno gdyż podkład dość szybko zastyga. Krycie podkładu jest średnie, ale możemy nałożyć kolejną warstwę aby zapewnić odpowiednie krycie. Posiada ogromną i cudowną gamę kolorystyczną tak więc każda z nas znajdzie dla siebie odpowiedni kolor. Podkład zawiera cząsteczki hialuronowe, jest nawilżający, więc nie podkreśla suchych skórek ani zmarszczek, wygładza pory. Skóra jest rozświetlona, promienna wprost idealna. Tworzy cerę bez skazy.

Niestety podkład ma 2 wady cena: ok 200 zł oraz dostępność. można go kupić w sklepie firmowym Make Up For Ever lub w Sephorze. W Internecie można znaleźć wiele sprzecznych opinii na temat tego produktu, ale moim zdaniem jeśli opanujemy podstawy wizażu, to podkład Ultra HD odwdzięczy nam się perfekcyjnym kryciem.