Paralizatory, czyli inaczej urządzenia elektryczne do obezwładnienia agresora.

Dziś przyjrzymy się rynkowi paralizatorów oraz odpowiemy na pytanie czy paralizatory są bezpieczne (chociaż np. kobieta, która broni się przed gwałtem nie myśli o tym, czy gwałcicielowi zrobi się duża krzywda)

Pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to fakt, że paralizatory rozróżniamy ze względu na natężenie prądu, jaki są w stanie wygenerować.
W Polsce bez zezwolenia dostępne są paralizatory elektryczne, których natężenie prądu nie przekracza 10mA. Paralizatory, które są w stanie wygenerować prąd o natężeniu powyżej 10mA, wymagają już zezwolenia Policji, przy czym procedura zdobywania pozwolenia na taki paralizator jest niemal identyczna jak procedura ubiegania się o pozwolenie na broń palną.

Czy paralizatory są bezpieczne?

Mając na uwadze powyższe, jak również badania empiryczne agencji ochrony, które mają na
wyposażeniu paralizatory <10mA, można stwierdzić, że tak. Paralizatory na rynek cywilny są skuteczne i nie powodują uszczerbku na zdrowiu. Paralizatory powyżej 10mA, czyli takie którymi dysponują służby mundurowe mogą (co wcale nie znaczy że są) być niebezpieczne.
Wszyscy znamy przypadek naszego rodaka, który został potraktowany paralizatorem przez kanadyjską policję na lotnisku.

Reasumując. Nasz ustawodawca dał nam środek do skutecznego obezwładniania napastnika w postaci paralizatorów o natężeniu do 10mA, które nie czynią trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Na naszym rynku jest wiele modeli paralizatorów. Jedne mniej skuteczne, inne bardziej. W tym miejscu chcielibyśmy przestrzec potencjalnych nabywców przed tzw. paralizatorami w formie latarek, które dostępne są na bazarach. Są to urządzenia miernej jakości i w sytuacji zagrożenia mogą jeszcze bardziej rozsierdzić napastnika niż obezwładnić.

Niektóre paralizatory (Scorpy 200 lub Scorpy Max) wyposażone są dodatkowo w miotacz gazu pieprzowego, co czyni paralizator jeszcze bardziej skutecznym narzędziem do samoobrony.

Warto również zwrócić uwagę na modele paralizatorów, które wyposażone są w tzw. bolec bezpieczeństwa. Jest to system, który unieruchamia paralizator w momencie, kiedy ktoś wyrwie nam go z ręki. W taki system wyposażone są np. paralizatory Power 200 i Power Max

Jak działa paralizator?

Paralizator to urządzenie elektryczne które wytwarza prąd o wysokim napięciu (nawet 500.000 V) ale niskim natężeniu.

Wysokie napięcie w powiązaniu z niskim natężeniem czyni z paralizatora skuteczne i bezpieczne narzędzie do samoobrony.

Gdzie kupić paralizator?

Tutaj odpowiedź jest prosta. W sklepie z bronią (np. www.antybandyta.pl lub www.bestgun.pl). Warto wiedzieć, że na sprzedaż paralizatorów wymagana jest koncesja MSWiA i aby uniknąć ewentualnych problemów należy wybrać koncesjonowany sklep.

[poll id=”7″]

Sklep z paralizatorami

Cena paralizatorów elektrycznych.

Paralizator Power Max 500 – sprawdź cenę

Paralizator Scorpy Max – sprawdź cenę

Paralizator Power 200 – sprawdź cenę

Paralizator Scorpy 200 – sprawdź cenę

Najtańszy dobry paralizator (nie mówimy tu o zabawkach w postaci bazarowych latarek) to koszt rzędu ok 139 zł
Droższe modele z wbudowanym gazem pieprzowym kosztują niecałe 200 zł. Paralizatory elektryczne – strzelające to koszt od ok . 2000 zł

Sklep z paralizatorami Antybandyta.pl