Założę się, że większość z nas chociaż raz w życiu miała jakiś nieprzyjemny kontakt z psem lub była świadkiem jak pies kogoś pogryzł. Ja jestem w średnim wieku i za czasów mojej młodości nie było żadnych odstraszaczy psów, ale dziś postanowiłem przyjrzeć się bliżej odstraszaczom na psy.

Nie trudno jest znaleźć sklep oferujący urządzenia, które mają na celu spłoszenie agresywnego zwierzęcia. Większość z nich oferuje ultradźwiękowe odstraszacze psów, które możemy podzielić na dwa rodzaje:

Mobilne odstraszacze psów

Małe urządzenie, które po naciśnięciu przycisku generują ultradźwięki. W tej kategorii dostępne są dwa odstraszacze: Dazer II oraz Antybandyta Dogchaser II LED. Pierwszy z nich kosztuje nieco ponad 100 zł i wyprodukowany został w USA, natomiast producentem drugiego jest polska firma Radex, a jego koszt w zalezności od sklepu kształtuje się na poziomie ok. 70 zł. Urządzenia te są poręczne w użyciu, a Antybandyta Dogchaser II Led posiada również wbudowaną latarkę z silnymi diodami led, które również działają odstraszająco i oślepiająco na agresywnego psa. Oba urządzenia zasilane są jedną baterią 9 V. Warto wspomnieć, że Dochaser II Led ma funkcję szkolenia psów.
Jak wspomniano urządzenia emitują niesłyszalne dla człowieka, ale bardzo nieprzyjemne dla psa ultradźwięki. Ich zasięg to ok. 12 m a ciśnienie akustyczne 135dB

Dla kogo?
Na pewno takie urządzenie przyda się rowerzystom, listonoszom, osobom starszym oraz innym ludziom, którzy często narażeni są na kontakt z psem.

Stacjonarne odstraszacze psów

To urządzenia, które montuje się na stałe w miejscach, w których nie życzymy sobie obecności psów. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest Animal Away Plus. koszt urządzenia to 109 zł. Posiada wbudowany czujnik ruchu i jak tylko w jego obrębie znajdzie się zwierzę, to wysyła ultradźwięki połączone z efektem świetlnym stroboskopu, który działa odstraszająco i oślepiająco. Odstraszacz psów Animal Away może być zasilany 2 bateriami 9V lub z zasilacza (koszt zasilacza to ok. 14 zł). Odstraszacz nadaje się do zamontowania na zewnątrz, więc sprawdzi się w ogrodach, parkach, działkach rekreacyjnych i wszędzie tam gdzie nie życzymy sobie pobytu psów i innych zwierząt.
Warto wspomnieć, że odstraszacz psów Animal Away Plus posiada dwa tryby pracy: dźwiękowy i ultradźwiękowy, więc mamy możliwość ustawienia odpowiedniego (optymalnego) trybu odstraszania w zależności od potrzeb.

Gaz pieprzowy na psy

Gaz pieprzowy na psy jest również bardzo skutecznym środkiem do obrony przed agresywnym zwierzęciem. Jest poręczny i w miarę humanitarny (zwierzę nie odczuwa trwałych obrażeń). Koszt gazu pieprzowego na psy waha się w granicach 20 zł np. Antybandyta Antydog. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że w przeciwieństwie do wyżej wymienionych odstraszaczy jest to środek 1-2 krotnego użytku.

Odstraszacze psów znajdziesz w sklepie Antybandyta.pl