Jedni je uwielbiają i nawet hodują, a inni się panicznie boją. Zdiagnozowano również chorobę -„arachnofobia” – czyli strach przed pająkami. Producenci środków chemicznych i urządzeń elektronicznych rozumieją potrzeby osób chcących pozbyć się niechcianych gości, dlatego na rynku znajdziemy dość pokaźny asortyment odstraszaczy pająków.

Elektroniczne odstraszacze pająków

Odstraszacze pająków w postaci urządzeń elektronicznych to nic innego jak urządzenia emitujące dźwięki i ultradźwięki, w otoczeniu których pająk czuje się bardzo niekomfortowo, a wręcz przeszkadzają mu w „normalnym” funkcjonowaniu. Pomimo faktu, że pająki nie posiadają słuchu to odbierają drgania fal dźwiękowych.

duo pro pestrepeller

Jednym z lepszych urządzeń emitujących ultradźwięki jest Duo Pro Pestrepeller. Urządzenie postawione w pomieszczeniu do którego wchodzą pająki, stwarza niekorzystny „klimat” dla pająka, gdyż przez cały czas emituje fale akustyczne które go drażnią. Urządzenia elektroniczne są idealne dla wszystkich którzy pragną w sposób humanitarny rozprawić się z niechcianymi gośćmi. Wszyscy inni powinni postawić na środki chemiczne.

Środki chemiczne na pająki

Jednym z popularniejszych ( i skuteczniejszych) środków jest Vigonez Neptune w postaci spray lub koncentratu. Preparat w aerozolu działa na pająki i ich larwy oraz zabezpiecza powierzchnię przed powstawaniem pajęczyn.

Spray na pajki Vigonez Neptune do zwalczania
Spray Vigonez Neptune działa natychmiastowo i długotrwale. Preparat oddziałuje na dorosłe pająki oraz ich larwy i powoduje całkowite ich wyniszczenie. Niewątpliwą zaletą preparatu jest to, że jest bezzapachowy oraz nie brudzi powierzchni. Może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

W zestawie z preparatem znajdziemy wężyk zakończony dyszą, dzięki której można rozpylić preparat w trudno dostępnych miejscach.

Skład:

– butoksyd piperonylu 1,2g/100g
– cypermetryna 0,6g/100g
– tetrametryna 0,3g/100g

Vigonez Neptune możesz kupić u sprawdzonego sprzedawcy na Allegro >> tutaj

W podobnej cenie możemy kupić preparat „Substral na Pająki„. Substancją czynną w tym przypadku jest deltametryna.

Preparat Substral możemy stosować zarówno wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Idealnie sprawdzi się jako bariera dla pająków. Np. spryskujemy ramy okienne okien i drzwi i cieszymy się skuteczną barierą przez okres ok. 3 miesięcy. Substral na pająki jest preparatem bezpiecznym zarówno dla ludzi jak i zwierząt domowych.

Poza stosowaniem środków dedykowanych pozbyciu się pająków, możemy sami sobie pomóc zachowując czystość w domu. Pająki też muszą jeść i jeśli nie będziemy ich zachęcać do przyjścia do naszej „stołówki” znajdą sobie inną – być może u sąsiada.

Najlepiej oczywiście zadziała połączenie kilku metod. Zastosowanie środka chemicznego oraz urządzenia elektronicznego da nam niemal 100% pewność, że pająki już więcej nie będą nam dokuczały.

Substral na pająki możesz kupić u sprawdzonego sprzedawcy na Allegro >> tutaj