Dziś przyjrzymy się odkurzaczowi z dolnej półki cenowej firmy Zelmer, model DOT 1500W.

Na dzień dzisiejszy tj. 09.03.2015 odkurzacz kosztował 229 zł. Według zapewnień producenta na tabliczce znamionowej moc wynosi 1300W (max 1500W).

Odkurzacz Zelmer Dot opinie

Odkurzacz jest w przyjemnym dla oka niebieskim kolorze, faktycznie jest bardzo lekki i poręczny (długość to tylko 33 cm). Można odnieść wrażenie że sama rura teleskopowa jest cięższa od odkurzacza.

W zestawie producent daje nam niezbędne dodatki w postaci 4 różnych końcówek oraz wspomnianą już bardzo solidną rurę teleskopową, która ma dość nietypową końcówkę z zatrzaskiem. Z jednej strony ów zatrzask gwarantuje, że rura nie wyskoczy nam z odkurzacza, z drugiej natomiast strony niestety w razie uszkodzenia będziemy zmuszeni do zakupu oryginalnej rury, gdyż tradycyjna się nie nadaje.

odkurzacz zelmer dot rura

odkurzacz zelmer dot

Odkurzacz Zelmer Dot posiada ręczną regulację siły ssania oraz bardzo praktyczne zaczepy na końcówki, dzięki którym możemy postawić rurę teleskopową pionowo.

Zelmer dot

odkurzacz zelmer dot

Jak wspomniałem odkurzacz jest dość mały, więc na pewno przyjdzie nam wymieniać worek z kurzem częściej niż w przypadku większych modeli. Całe szczęście na odkurzaczu znajdziemy wskaźnik zapełnienia worka.  Seryjnie producent zamontował nam worek z materiału, a w komplecie dodał  worek wielokrotnego użytku.

A tak przedstawia się lista elementów wyposażenia:

odkurzacz zelmer dot

zelmer dot wyposażenie

Producent zamontował dwa filtry. Jeden w środku odkurzacza (tam gdzie worek na kurz), drugi natomiast na zewnątrz, zabezpieczony otwieraną klapką. Osobiście ten drugi filtr czasem psikam perfumami, aby szybko uzyskać w całym mieszkaniu przyjemny zapach. Należy oczywiście pamiętać aby wcześniej umyć i wypłukać lub wymienić filtr na nowy.

Pierwsze wrażenie po uruchomieniu Zelmer Dot jest takie, że jest to odkurzacz dość głośny. Dla porównania model Odyssey tej samej firmy jest znacznie cichszy (przy większej mocy), ale też znacznie droższy. Sama siła ssania przy pustym worku jest zaskakująco dobra i w większości przypadków jej moc można ustawić na połowę, żeby uzyskać zadowalające efekty.

Odkurzacz Zelmer Dot w cenie 229 zł jest bardzo dobrą propozycją na rynku odkurzaczy z niższej półki cenowej. Cechują go niewielkie wymiary, dobra siła ssania,bardzo dobrej jakości dodatki, ale też dość głośna praca i nagrzewanie się. Na pewno doskonale sprawdzi się w małych mieszkaniach.