Wiosnę czuć w powietrzu, mamy za sobą pierwsze cieplejsze dni, więc niemal w każdym domu pojawi się temat wiosennych/Świątecznych porządków. Mieliśmy już okazję testować kilka urządzeń, które ułatwiają sprzątanie. Wreszcie przyjrzymy się myjce ROVUS Window Magic oraz porównamy ją do 3x droższej myjki Karcher.

Myjka do okien Rovus Window magic opinie

Jak sama nazwa wskazuje myjka dedykowana jest do mycia okien, w rzeczywistości świetnie sprawdzi się również podczas mycia kafelków czy kabin prysznicowych.

Konstrukcja myjki jest prosta. Mówiąc w skrócie, w komplecie oprócz urządzenia znajduje się głowica ssąca oraz pojemniczek. Instrukcja jest w kilku językach, w tym polskim.

Rovus Window Magic opinie

Myjka Rovus Window Magic zasilana jest z 4 baterii AA (paluszki). Posiada wbudowane dwa pojemniki. Jeden na wodę z detergentem, natomiast do drugiego zbiorniczka wpływa zgarniana woda. Oczywiście oba pojemniczki nie są ze sobą połączone.

Myjka do okien Rovus Window magic opinie

Po nałożeniu dyszy ssącej i włożeniu baterii oraz uzupełnieniu zbiorniczka z detergentem urządzenie jest gotowe do pracy. Nawiasem mówiąc, obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy popryskać czyszczoną powierzchnię (naciskając za języczek) płynem, po czym zebrać nadmiar wody ssawką.

Rovus Window magic opinie

Tak urządzenie prezentuje się w całej okazałości.

Rovus Window magic opinie

Na naszym rynku istnieje kilka firm produkujących podobne urządzenia. Najpopularniejszą wydaje się być Karcher i właśnie dlatego zrobimy sobie krótkie porównanie obu myjek.

Karcher WV5 Premium kosztuje w zależności od sklepu od 339 do 399 zł. Rovus Window Magic to koszt 99 zł

Myjki do okien opinie

Myjka Karcher zasilana jest z wbudowanego akumulatora, natomiast Rovus Window Magic zasilany jest z 4 baterii. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. W przypadku Karchera jeśli zapomnimy naładować akumulator to nici ze sprzątania, a w przypadku Rovusa musimy mieć zapas baterii AA w domu albo lecieć do sklepu kiedy się skończą.

Dużą zaletą modelu Rovus jest wbudowany spryskiwacz. Karcher do tego celu dodaje oddzielne urządzenie wyposażone dodatkowo w szmatkę z mikrofibry. Czas pracy Karchera na jednym naładowaniu wynosi 35 minut a jego czas ładowania to 185 minut. Myjkę Rovus możemy używać przez około 120 minut, po czym trzeba wymienić baterie lub akumulatory.

Jeśli chodzi o poziom głośności to Rovus jest głośniejszym urządzeniem. Głośność pracy Rovus Window Magic można porównać do pracującej suszarki na średnich obrotach.

Na poniższym filmiku można zobaczyć jak obie myjki pracują.

Którą myjkę wybrać? Rovus Window Magic czy Karcher WV5?

Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Karcher jest prawie 4 x droższy od Rovusa. Z drugiej strony otrzymujemy dodatkową ssawkę oraz psikacz z mikrofibrą (notabene podobny widziałem w markecie za 40 zł). Moje osobiste zdanie jest takie. Lubisz ciche, markowe/prestiżowe urządzenia i możesz wydać ponad 300 zł? Kup Karcher. Jeśli tylko liczy się zrobiona robota i nie dużym kosztem, kup Rovus.

Rovus Window Magic

Myjka do okien Rovus Window Magic - 149.99 zł

Nazwa produktu: Myjka do okien Rovus Window Magic

Opis produktu: Myjka do okien Rovus Window Magic.

Marka: Rovus

Cena: 149.99

Waluta:

 • Jakość wykonania - 8.2/10
  8.2/10
 • Pomysłowość - 9/10
  9/10
 • Jakość czyszczenia - 8.4/10
  8.4/10
 • Cena - 7.7/10
  7.7/10
 • Stosunek cena/jakość - 8.4/10
  8.4/10
Ocena ogólna
8.3/10
8.3/10