Dziś przetestujemy dla was masażer do ciała Wellneo Tonific. Mieliśmy już okazję testować podobny produkt o nazwie Relax&Tone, zobaczmy jak wypadnie jego młodszy brat.

Masażer do ciała Wellneo Tonific

wellneo tonific cena

Tonific jest produktem marki Wellneo, która w swoim portfolio posiada urządzenia służące poprawie zdrowia i samopoczucia. Zresztą sama nazwa Wellneo nawiązuje do angielskiego słowa Wellness, które możemy przetłumaczyć jako dobrostan.

Na pudełku pod nazwą urządzenia mamy napisane „Double Action System” co ma sugerować, że urządzenie to niejako 2w1. Głównym zadaniem Wellneo Tonific jest wibracyjny masaż ciała, drugą opcją, dzięki dołączonym nakładką jest możliwość pielęgnacji stóp i pozbywanie się zrogowaciałego naskórka.

Mimo, że sam produkt został wyprodukowany w Chinach to na prawdę zaskakuje jakością wykonania. Plastiki są twarde i dobrze spasowane i urządzenie sprawia wrażenie solidnej konstrukcji. Wraz z produktem otrzymujemy dwie instrukcje. Pierwsza w j. angielskim, druga w j. polskim.

wellneo tonific review

wellneo tonific opinie

Wellneo Tonific składa się z dwóch części. Pierwsza to uchwyt wraz z silnikiem, dryga część to wibrująca nasadka wyposażona w miejsce na wymienne kulki do masażu. Nasadka jest wymienna i zamiast kulek możemy założyć dołączoną nasadkę ścierną do stóp.

Wellneo Tonific

W odróżnieniu do starego modelu, kulki są obrotowe, co ułatwia przesuwanie masażera po całym ciele. A masować można dosłownie wszystko, no może prawie wszystko:)

Wellneo Tonific sklep

Urządzenie najlepiej sprawdzi się do masażu:

  • górnej części pleców
  • dolnej części pleców
  • barków
  • ramion
  • ud
  • łydek

Wspomniane rotacyjne kule występują w 3 rodzajach i każdy ma służyć czemu innemu.

kule wellneo tonific

wellneo tonific

  1. Kule z wystającymi „kolcami” stymulują punkty czuciowe na ciele, co ma wspomagać rozluźnienie spiętych mięśni. Nadają się również do masażu stóp i dłoni
  2. Kule z wypustkami penetrują głębsze warstwy skóry, nadają się do redukcji cellulitu.
  3. Kule spiralne używa się do masażu ogólnego, przynoszącego ulgę w bólu i zmęczeniu.

Dodatkową zaletą wymiennych, obrotowych kul jest możliwość masażu na zimno i na ciepło. Masaż na zimno można wykonywać po uprzednim zamrożeniu kul w zamrażarce przez ok. godzinę. Masaż na ciepło wykonuje się po uprzednim zanurzeniu kul w rozgrzanym lotionie.

Wellneo Tonific – usuwanie zrogowaceń

Jak wspomniałam to masażera dołączone są nakładki i głowica do pielęgnacji stóp. W zestawie oprócz nasadki do usuwania zrogowaceń mamy 5 krążków twardych oraz 5 krążków miękkich.

wellneo tonific krążki do pielęgnacji stóp

Ścieranie zrogowaciałego naskórka odbywa się sprawnie dzięki 2700 obrotom na minutę (zaleca się zaczynać od najniższych obrotów)

Wellneo Tonific – test praktyczny

wellneo tonific test

Pierwsze wrażenie po włączeniu masażera jest bardzo pozytywne. Wellneo Tonific w odróżnieniu do innych tego typu urządzeń jest cichy. Spokojnie można go używać gdy dzieci już śpią bez obawy, że mogą się obudzić (tak było w moim przypadku). Poza tym Wellneo Tonific jest dość pokaźnych rozmiarów, ale ergonomia użytkowania stoi na przyzwoitym poziomie.

O ile masaż przedniej części ciała można zrobić sobie samemu, to nie wyobrażam sobie samej masowania np. barków a nawet tyłu ud, dlatego najlepiej uśmiechnąć się do partnera i poprosić go o pomoc.

Jak działa masażer Wellneo?

Welleno Tonific nawet na najmniejszych obrotach daje uczucie rozluźnienia mięśni. Silnik jest na tyle mocny, że nawet jak mocno przycisnę urządzenie do skóry, obroty nie spadają jak miło to miejsce w podobnym modelu Relax&Tone.

Sam masaż wolę wykonywać po uprzednim nasmarowaniu skóry lotionem, aczkolwiek nie jest to konieczne bo nawet na suchej skórze kulki się obracają i urządzenie płynnie przesuwa się po ciele.

Urządzenie nie jest pozbawione wad, z czego za największą uważam to, że wibracje na najwyższym poziomie są na tyle silne, że nie mogę używać masażera dłużej jak kilka minut z powodu nadwyrężenia nadgarstka, a szkoda bo masaż na najwyższych obrotach jest bardzo intensywny i przyjemny. Tutaj z pomocą może przyjść partner, który trzymając masażer w obu dłoniach może nas masować znacznie dłużej.

Co do nasadki do usuwania zrogowaciałego naskórka to działa ona poprawnie. Nie ma się nad czym zachwycać, po prostu wykonuje swoje zadanie dość szybko i sprawnie.

Sam masażer oceniam bardzo wysoko, ze względu na jakość wykonania, niski poziom hałasu i mocny silnik, który gwarantuje temu rządzeniu skuteczny i przyjemny masaż. Pracę na najwyższych obrotach lepiej żeby wykonywał ktoś inny bo jest męcząca dla nadgarstków.

Za cenę ok. 149 zł uważam że warto.

 

Masażer do ciała kupisz tutaj

W związku z pojawieniem się podróbek, zalecamy zakup u bezpośredniego dystrybutora.