Kemo M180 odstraszacz kun do samochodu opinie

Zacznijmy od tego, że Kemo, jest najbardziej znaną firmą sprzedającą elektronikę do odstraszania zwierzyny. Firma specjalizuje się zwłaszcza w odstraszaniu kun, których w Niemczech jest prawdziwa plaga. Czołowym samochodowym odstraszaczem kun marki Kemo jest model M180, który montujemy w komorze silnika (pod maską samochodu)

W odróżnieniu do większości odstraszaczy samochodowych, Kemo M180 jest urządzeniem wodoodpornym w klasie *IP65. Co to oznacza? Ano to, że można lać wodę strumieniem na urządzenie i nic mu się nie stanie. Jest to o tyle ważne, że jak najedziemy na kałużę, możemy być spokojni o pracę naszego odstraszacza.

Jak montujemy odstraszacz kun?
Tak jak w każdym przypadku, tutaj również odstraszacz montujemy tak, aby przed kopułką było w miarę możliwości dużo wolnej przestrzeni. W takim układzie lepiej rozchodzą się ultradźwięki. W związku z wysoką klasa odporności na zalanie, możemy odstraszacz zamontować pod komorą silnika, czuli w miejscu gdzie kuny najczęściej dostają się do auta.

Odstraszacz Kemo M180 jest jednym z bardziej zaawansowanych urządzeń do odstraszania kun. Zasilany jest on z samochodowego akumulatora. Istnieje możliwość montażu w taki sposób, aby odstraszacz włączał się, kiedy wyłączamy silnik. Pobór prądu jest wyjątkowo niewielki bo wynosi tylko <2mA

Pamiętajmy jednak, że jeśli kuna była już u nas w aucie, koniecznie należy pozbyć się jej śladów zapachowych. Są na to dwa sposoby. Pierwszy to wizyta w myjni, która oferuje mycie silnika. Drugim sposobem jest użycie specjalnego preparatu, który jest niwelatorem zapachu kuny (Kemo Z101).

Dla osób, które są zdeterminowane i chcą mieć niemal 100% pewność, że kuna nie wróci do auta, stworzono zestaw Anti Kun Auto Lux, który to zestaw zawiera wspomniany odstraszacz ultradźwiękowy Kemo M180 oraz niwelator zapachu kuny Kemo Z101 wraz z płynnym odstraszaczem kun Kemo Z100.

2 komentarze do “Kemo M180 odstraszacz kun do samochodu opinie”

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.