Ilife A4s opinie

A4S to już 3 odkurzacz marki Ilife (teraz ZACO), który mam przyjemność dla was przetestować. Tak się składa, że jest to najtańszy model (ok. 699 zł), więc i oczekiwania moje nie są zbyt wygórowane. Zobaczymy co można dostać w tej cenie.

Tradycyjnie już odkurzacz przychodzi bardzo dobrze zapakowany. Na zdjęciu powyżej tego nie widać, ale całość włożona jest w jeszcze jeden karton transportowy.

Ilife A4s opinie

W zestawie bez szaleństw. Jest wszystko co potrzeba na początek czyli:

– robot sprzątający ILIFE A4s
– 2 x filtr o wysokiej wydajności
– filtr wstępny
– filtr gąbkowy
– zbiornik na zanieczyszczenia
– 4 szczotki boczne
– turboszczotka centralna
– baza ładująca
– zasilacz
– czyścik
– instrukcja obsługi

Po wyjęciu z pudełka pierwsze wrażenie dla osoby, która miała do czynienia z wieloma tego typu urządzeniami to niewielkie wymiary modelu A4s. I faktycznie gdy spojrzymy w specyfikacje techniczną, podane mamy 310 x 310 x 76 mm

Ilife A4s opinie recenzja

Ilife A4s opinie recenzja test

Od spodu mamy klasyczne rozwiązanie, chyba najczęściej używane w automatycznych odkurzaczach, mianowicie 3-stopniowy system czyszczący. Dwie szczotki boczne zamiatają  zanieczyszczenia pod centralną szczotkę rolkową. W przypadku modelu A4s, centralna szczotka posiada kształt podwójnej litery „V”. Zaletą takiego rozwiązania, jak deklaruje producent jest większa skuteczność czyszczenia nawet o 50% oraz zapobieganie tworzenia się kłębów włosów na szczotce. Akurat z tym ostatnim nie do końca się zgodzę, ponieważ tak czy inaczej szczotkę trzeba czyścić. Jak często? To wszystko zależy od ilości włosów, które odkurzacz zbiera. Właściciele czworonogów prawdopodobnie będą musieli czyścić szczotkę po każdym sprzątaniu. Przy okazji, podczas rozmowy z dystrybutorem urządzenia dowiedziałem się, że brak podstawowych czynności czyszczących po stronie właścicieli odkurzaczy jest najczęstszym powodem reklamacji. Bardzo często reklamowane są produkty, które po prostu trzeba wyczyścić. To, że urządzenie w nazwie jest „automatyczne” to niestety samo się nie czyści. Tutaj duże wyzwanie dla producentów podobnego sprzętu. Może kiedyś wymyślą w 100% automatyczny i bezobsługowy odkurzacz. Ja w to wierzę.

Poza tym, mimo, że mamy do czynienia z jednym z tańszych modeli, znajdziemy tutaj czujniki schodowe oraz czujnik zbliżeniowy (odkurzacz nie obija się bezmyślnie o meble).

Ilife A4s tryby pracy

1. Tryb automatyczny. Tutaj nic nie musimy robić, odkurzacz sam będzie sprzątał według własnego widzimisię

2. Tryb spiralny – odkurzacz czyści w jednym miejscu ze zwiększoną siłą ssącą

3. Tryb czyszczenia narożników – odkurzacz porusza się wzdłuż narożników pomieszczenia.

4. Tryb MAX – odkurzacz jeździ po zygzaku z maksymalną siłą ssącą – ten tryb przeznaczony jest to bardzo zabrudzonych powierzchni.

5. Tryb pracy małe pomieszczenie – jak sama nazwa wskazuje jest to tryb to małych pomieszczeń (kuchnia, łazienka)

Po zakończeniu sprzątania, odkurzacz Ilife A4s automatycznie powróci do stacji ładującej.

Wszystkie tryby za wyjątkiem małe pomieszczenie dostępne są z pilota.

Ilife A4s opinie test recenzja

Zapewne zauważyliście na pilocie przycisk „PLAN”. Służy on do ustawiania planu pracy odkurzacza. W modelu A4S istnieje możliwość zaprogramowania urządzenia tak, aby rozpoczynał pracę codziennie o konkretnie ustawionej godzinie. Bardzo przydatna funkcja jeśli np. wychodzimy do pracy i chcemy aby odkurzacz sprzątał podczas naszej nieobecności w domu.

Jedną z ważniejszych cech odkurzacza automatycznego jest pojemność na zbiornika na kurz. To ona determinuje jak często (poza czyszczeniem szczotki) musimy wziąć odkurzacz do ręki.Model A4s może się pochwalić pojemnikiem o pojemności 450 ml. To dobry wynik.

Ilife A4s opinie test i recenzja

Pojemnik wyjmuje się łatwo, należy jednak uważać aby nie przechylić go, bo można wysypać zawartość.

Podsumowując: Mimo, że podczas odkurzania odkurzacz porusza się z nieznaną mi logiką (według mnie strasznie chaotycznie) to model A4S to chyba najlepsza relacja ceny do jakości. Polecam go szczególnie tym, którym nie zależy na bajerach typu apka na smartfona oraz tym którzy szukają odkurzacza automatycznego aby sprawdzić czy faktycznie takie urządzenie im podpasuje. W dniu, kiedy piszę ten tekst A4S można kupić za ok. 599 zł. W tej cenie ciężko szukać lepszego modelu.

Po wpisaniu kodu rabatowego „COZAA4S” otrzymasz aż 50 zł rabatu na odkurzacz ZACO A4S (dawne ILIFE)

20 komentarzy do “Ilife A4s opinie”

  • Podczas składania zamówienia jest pole na wpisanie kodu kuponu. Po wpisaniu „COZAA4S” odejmuje 50 zł od całości zamówienia.

   Odpowiedz
 1. Gdzie najlepiej kupić ten odkurzacz? Chodzi mi o to żeby nie bujac się jak coś się wydarzy bo wiadomo to tylko sprzet elektroniczny

  Odpowiedz
  • sklep wdomu24.pl jest oficjalnym, polskim dystrybutorem marki Ilife. Masz tam pełną, gwarancję i serwis pogwarancyjny

   Odpowiedz
  • To dwa różne odkurzacze. V80 ma funkcję mopowania, jeśli Ci na niej zależy to tylko v80. Jeśli nie to śmiało a4s spełni wymagania.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.