Jakiś czas temu pisaliśmy, że kompleksowo zajmiemy się testowaniem wszelkich odstraszaczy zwierząt. mamy już na koncie kilka modeli, począwszy od totalnych porażek jak np. Pest Reject a kończąc na sprawdzonych odstraszaczach ultradźwiękowych np. Antybandyta Duo Pro.

Dziękujemy również za zgłoszenia osób chętnych do przetestowania odstraszaczy. Dziś krótki test preparatu o nazwie Anti-Bissan do odstraszania zwierząt (kun, dzików, kretów i innych).

Krótko o preparacie:
Anti-bissan produkowany jest przez polską firmę Zbymar, która istnieje od 1989r. Preparat występuje w płynie oraz w granulacie. My do testów otrzymaliśmy wersje w płynie, która cenowo „bardziej się opłaca” niż granulat. Preparat ma specyficzny zapach, który mi osobiście przypomina woń znanej maści na bolące mięśnie o nazwie Bengay

Do testów posłużyło nam hektarowe pole, które często „nawiedzane jest przez dziki”

anti-bissan-opinie

Test:

Tutaj musieliśmy pożyczyć od właściciela pola opryskarkę, bowiem według zaleceń producenta pole należy opryskać dookoła na szerokości 2 metrów. Do tego celu zużyliśmy 2 litry Anti-Bissan rozcieńczonego w 50 l wody, tak więc koszt zabezpieczenia hektarowego pola przed dzikami to ok 170 zł nie licząc wody i wynajmu opryskarki.

Anti-Bissan w płynie występuje w 3 pojemnościach:250 ml, 1000 ml i 5000 ml.

Wynik:

Anti-Bissan widocznie zmniejszył uciążliwość dzików na polu, ale nie do końca. W jednej części pola widać było ślady rycia, ale w porównaniu do tego co było wcześniej, kiedy dziki niszczyły całe uprawy można by rzec że to są śladowe szkody.

Rada:
Przetestowaliśmy już kilka różnych odstraszaczy na różne zwierzęta i najlepszą metodą jest mimo wszystko użycie 2 albo 3 środków na raz. Nic nie daje lepszych rezultatów. W przypadku dzików sam Anti-Bissan daje sobie nieźle radę, ale w połączeniu z jakimś odstraszaczem ultradźwiękowym np. Kemo M161 lub Kemo FG015 mamy dużo większą pewność, że dzik nie zniszczy nam upraw.

W tej chwili czekamy jeszcze na wyniki testu działania na kunę, który przeprowadza jeden z naszych czytelników. O wynikach testu poinformujemy niebawem.

Aktualizacja 20.02.2017
Kuna zagnieździła się na poddaszu. Klient kupił odstraszacz 3D Combosonic i ustawił w tryb C. Do tego nasączył 8 szmatek płynem Anti-Bissan. Szmatki zostały rozstawione na poddaszu oraz włożone w przestrzeń nad podbitką. Według relacji naszego czytelnika taki zestaw się sprawdził. Tutaj cytat z listu do nas

„Na początku kuna przez 2 dni jakby zwiększyła swoją aktywność i wydaje mi się że to z powodu że była wkur…tylko nie wiem czy na ten zapach czy te dźwięki z odstraszacza” Po 2 dniach cisza, 3 dnia cisza, 4 dnia cisza. Powiem szczerze, że zasypiam z niepokojem czy wróci ale jak na razie wygląda na to, że jest spokój. Tak więc polecam ten zestaw.”

Anti-Bissan kupisz tutaj tanio