Materac Dormeo Ecocell Clima opinie

Parę dni temu do testów otrzymaliśmy od jednego z naszych czytników materac Dormeo Ecocell Clima w rozmiarze 180×200, więc niezły gigant:) Tym samym dziękujemy Panu Markowi, że przyczynił się do rozwoju naszego bądź co bądź skromnego serwisu. Obiecaliśmy Pani Markowi, że test przeprowadzimy rzetelnie.

Materac Dormeo Ecocell Clima przyjechał do nas zwinięty w rulon w foliowym opakowaniu próżniowym. Pierwsze wrażenie było negatywne, gdyż spodziewaliśmy się materaca o grubości 16cm a w worku na oko miał może ze 4 cm. Nasze wątpliwości zostały rozwiane po otworzeniu worka i rozwinięciu materaca, który niczym gąbka zaczął nabierać powietrze, żeby po kilku minutach osiągnąć swoje pełne wymiary.

Na początek trochę danych technicznych. Materac Ecocell Clima wykonany jest z pianki ecocell. Posiada 3 strefy i jak spojrzymy na profil materaca to zauważymy, że ma on kształt sinusoidy. Taki zabieg producenta miał na celu poprawę jakości snu poprzez odpowiednie podparcie części ciała. Materac, a właściwie to jego poszewka posiada włókna srebra, które zapobiegają rozmnażaniu się roztoczy, bo jak wiadomo srebro jest doskonałym materiałem antybakteryjnym.

Według producenta materac Ecocell Clima jest materacem średnio twardym, niestety nasz test wykazał, że jest to raczej miękki materac i tutaj stawiamy minusa. Dlatego przed zakupem tego materaca prosimy nie kierować się tym co jest napisane na stronie producenta o jego twardości. Mimo wszystko jest to bardzo wygodny materac, ciało na początku zatapia się w nim aby po 2 sekundach uzyskać optymalne położenie.

Bardzo dużą zaletą materaca Ecocell Clima jest jego przewiewność. Po bokach materaca znajdziemy dziurkowaną tkaninę która pozwala na cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Taki zabieg pozwala na utrzymanie odpowiedniej świeżości przez długo czas.

W chwili przeprowadzania testu cena materaca została obniżona z 1899 zł na 799 zł. O ile pierwsza cena zupełnie nie odpowiada jakości jaką reprezentuje materac ecocell clima ( w tej cenie można kupić o wiele lepsze materace) to za 799 zł możemy uznać, że jest to atrakcyjna oferta.

  • Antybakteryjny
  • Przewiewny (zachowuje świeżość)
  • Dobrze wyprofilowany (kształt sinusoidy)

  • Jest to materac miękki, a nie średnio twardy jak opisuje producent

Według zapewnień producenta materac Dormeo Ecocell Clima jest materacem średnio twardym, jednak nasz test wykazał, że materac ten zaliczyć należy do materacy miękkich.

Visit site now

2 komentarze do “Materac Dormeo Ecocell Clima opinie”

  1. Nie polecam,zostalem oszukany już prgówno w urzytkowaniuzy zakupie,a teraz okazało gówno w urzytkowaniu.Jak ktoś chce dowowdów to podam moje dane.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Opinie nie są weryfikowane, ale ale wykrywamy i usuwamy fałszywe treści, gdy je zidentyfikujemy. Zamieszczając komentarz, akceptujesz politykę prywatności. Nie używaj wulgaryzmów, staraj się zachować wysoki poziom merytoryczny swojego komentarza. Komentarze z linkami do innych stron mogą nie zostać opublikowane.