Dziś będzie coś na czasie. Zastanawialiście się kiedyś nad taką sytuację, że padacie ofiarą napaści? Co wtedy robicie? Najlepszym rozwiązaniem byłoby nosić ze sobą swojego osobistego policjanta, co jest oczywiście nierealne. Całe szczęście nasi parlamentarzyści dali nam możliwość obrony i jasno określili czym możemy się bronić.
Jednym z produktów najczęściej używanym do obrony jest gaz pieprzowy http://www.antybandyta.pl/gazy-pieprzowe-c-57.html . Jeśli ktoś pomyśli że to zwykły czarny pieprz w sprayu, ten jest w delikatnym błędzie. Otóż zaawansowane technologicznie gazy pieprzowe to wysokiej jakości i stężeniu wyciąg z roślin zawierających kapsaicynę. Część producentów używa również domieszek czystej syntetycznej kapsaicyny, co podnosi znacząco cenę gazu ale i wpływa na jego jakość.
Najmocniejsze gazy pieprzowe mają stężenie OC (oleoresin capsicum) wynoszące od 10% do 15%. Gazy słabszej mocy mają stężenie ok 2%. Bardzo ważnym elementem jest również zawartość kapsaicynoidów. Najmocniejsze gazy pieprzowe maja ich ok 2%, ale niektórzy producenci chcąc obniżyć koszty produkt stosują jedynie np. 0,2%. Trzecim elementem, jest ostrość. Tutaj wszystkie gazy, które mają ponad 2.000.000 SHU są godne polecenia.
Należy pamiętać, że o skuteczności gazu decydują wszystkie 3 wymienione wyżej czynniki. Przyglądając się ofercie gazów pieprzowych dostępnych w Polsce najlepsze parametry ma gaz pieprzowy Antybandyta Terminator w wersji 3.0

  • 15% OC
  • 2% kapsaicynoidów
  • 3 mln SHU

Te parametry, czynią gaz Antybandyta Terminator 3.0 jednym z najmocniejszych gazów pieprzowych na Świecie. Czas działania gazu sięga 50 minut, a skuteczny zasięg to ok. 5 metrów. Pojemność gazu wynosi 69 ml, co pozwala na obezwładnienie kilku napastników. W chwili pisania tego artykułu, gaz obronny Antybandyta Terminator 3.0 kosztuje 89 zł. Jest to dość wysoka cena, ale biorąc pod uwagę ilość i stężenie substancji aktywnej, wydaje się być uzasadniona.

Z naszej strony wszystkim nabywcom gazu pieprzowego Terminator 3.0 życzymy, aby nigdy nie musieli go użyć.

[checklist]

  • Duży zasięg
  • Najwyższa skuteczność
  • Klapka zabezpieczająca przed przypadkowym użyciem
  • Możliwość używania w pomieszczeniach zamkniętych
  • Optymalna pojemność

[/checklist]