Czy za 99 zł można kupić dobrej jakości kołdrę (lato/zima) oraz poduszkę z włóknami wellsleep? Okazuje się, że można i taki właśnie zestaw zamówiłem w Dormeo i tak, zapłaciłem, więc nie jest to test sponsorowany. Dlaczego akurat Dormeo Sleep Sensation? CCC czyli cena czyni cuda. Nigdzie indziej nie dostanę w tej cenie takiego zestawu (140x200 cm + poduszka 50x70 cm) a szukałem zarówno w Ikea jak i Jysk.

Kołdra z poduszką zapakowane są w worek i na pierwszy rzut oka nie wygląda to jak 140x200 i do tego poduszka. Wszystko jednak nabiera pełności po odpakowaniu.

Co przyświecało projektantom zestawu sleep sensation? Otóż chcieli, aby kołdra i poduszka była przydatna zarówno w cieplejsze, jak i chłodniejsze noce. Jak to zrobili? A no z jednej strony kołdra i poduszka jest gładziutka i chłodna (to na lato), a drugiej strony są pikowane (to na zimę).

O ile pod kołdrą śpi się powiedziałbym normalnie, komfortowo, to poduszka jest na prawdę super, z racji tego, że jest to pierwsza sprężysta poduszka w moim życiu. Moja stara poduszka po położeniu głowy zapadała się, natomiast Dormeo Sleep Sensation niejako wypycha głowę do góry.  Po drugie, w związku z tym, że należę do mężczyzn z szerszymi niż standardowe barkami, zawsze miałem problem z tym, że głowa „leciała”w dół, kiedy spałem na boku. Poduszkę bardzo łatwo składa się na pół, wtedy jest idealnie.

Wellsleep® „Mikrowłókna Wellsleep® to zaawansowane technicznie, mocne, puszyste włókna, które pod wieloma względami są lepsze niż zwyczajne włókna poliestrowe stworzone pół wieku temu. Mikrowłókna Wellsleep® czasami nazywane są sztucznym puchem, gdyż w zastosowaniu i dotyku przypominają gęsi puch. Mikrowłókna Wellsleep® mają niezliczone zalety i zastosowania. Znakomicie regulują temperaturę, są bardzo przyjemne w dotyku, minimalnie pochłaniają wilgoć i są odporne na plamy. Ponadto, włókna Wellsleep® mają działanie antyalergiczne, dlatego polecane są wszystkim alergikom i astmatykom. Poza tym należy pamiętać o znakomitych właściwościach imitujących gęsi puch.”

Jak ktoś szuka podobnego zestawu to szczerze polecam.

Sprawdź nowy sklep Dormeo

Kołdra Dormeo Sleep Sensation

99 zł
8.7

Jakość wykonania

9.0/10

Utrzymanie higieny

8.5/10

Cena

8.0/10

Stosunek cena/jakość

9.5/10

Wrażenie ogólne

8.5/10

Zalety

  • Ciepła i miła w dotyku
  • Sprężysta dwustronna podiszka
  • Rewelecyjny stosunek cena/jakość

Wady

  • Sam nie wiem, cięzko w tej cenie wybrzydzać
4Shares