Diamond Vision to okulary polaryzacyjne, które do sprzedaży wprowadziła firma Mango. Ostatnio dużo szumu zrobiło się nad efektem polaryzacji, choć słowo „efekt” nie jest najwłaściwsze. Powiedzieć należało by, że polaryzacja to taka właściwość, która porządkuje rozchodzenie się światła tak, aby widziany przez okulary polaryzacyjne obraz był wyraźny.

okulary diamond vision opinie

Trochę teorii o rozchodzeniu się światła

Kształty, obrazy i kolory widzimy dzięki promieniom słonecznym padającym pionowo. Promienie padające poziomo natomiast winne są wszelkim smugom i odblaskom. Okulary polaryzacyjne porządkują promienie padające poziomo, więc świat przez nie widziany jest dużo wyraźniejszy. Moglibyście teraz zapytać, czy świat widziany przez okulary polaryzacyjne (czy to Diamond Vision, czy każde inne) jest przekłamany? Absolutnie nie, to raczej świat widziany gołymi oczami jest przekłamany przez drobinki wody w powietrzu, które załamują światło i powodują zniekształcenia.

Okulary Diamond Vision (do kupienia tutaj) posiadają również filtr UV 400. Liczba 400 w nazwie oznacza maksymalną długość fali (a najdłuższą falą jest UV-A, której długość wynosi do 400 nm), przed którą chronią nas szkła. Diamond Vision HD posiadają przydatny namagnesowany klips, który może zapobiec przed zgubieniem naszych szkiełek. Wielkość i kształt okularów został tak opracowany aby pasował on większości kobiet i mężczyzn ( w zestawie otrzymujemy dwie pary okularów, czarne dedykowane panom oraz panterkowe kobietom, choć czasy mamy takie, że może być odwrotnie)

Gdzie najlepiej sprawdzą się okulary polaryzacyjne?

Na pewno przydadzą się wszystkim kierowcom, plażowiczom oraz….na stokach narciarskich. Obraz w okularach jest czystszy, wyraźniejszy i pozbawiony odblasków. Do niedawna takie okulary kosztowały grubo ponad 200 zł. Na szczęście staj się standardem i ich cena systematycznie spada.

Okulary Diamond Vision wydają się być dobry wyborem za niewygórowaną cenę.

Oryginalne Diamond Vision HD

Diamond Vision okulary polaryzacyjne - 99 zł
 • Jakość polaryzacji - 90%
  90%
 • Jakość wykonania - 80%
  80%
 • Design - 70%
  70%
 • Stosunek cena/jakość - 90%
  90%